Tři působivé vinařské stezky k nejskrytějším pokladům Evropy

Autor:

Pokud jste dosud o Moldavsku neslyšeli, nemusíte se stydět. I ti nejzkušenější cestovatelé minou tento východoevropský národ, který se nachází mezi Rumunskem a Ukrajinou. Jedná o velmi malou zemi, ale nachází se v ní 20 nejlepších světových vinařství a právě toto odvětví tu má více jak 5000 let starou historii a tradici. Zároveň Moldavsko obsazuje první příčku na světě v největší hustotě vinic na orné půdě. Od března budou moci cestovalé prozkoumat zemi pomocí nových vinařských tras, které jim významně zjednoduší bezhlavé bloudění po nádherné zemi.

V Moldavsku spojíte prozkoumávání historie s příjemnou zastávkou ve vinicích. Co víc si přát. Po zvlněné krajině se rozprostírají nikdy nekončící prašné cesty, které vás provedou vinařskými oblastmi. Zastávku, kterou nesmíte minout je například vinařství Mileștii Mici, které drží rekord, který je zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Nachází se tu obrovské sklepy, které dosahují až 200 kilometrů a našli byste tu více jak 1 a půl milionu lahví vína. Další vinařství známé jako Cricova dominuje národní výrobou šumivého vína. Zde se nachází poněkud menší sklep, který má „jen“ 120 kilometrů a pro pohyb v něm se využívají golfové vozíky.

Turisté mají často problém identifikovat cestu, kterou se mají vydat do vinařství, avšak s otevřením nových stezek, bude poskytnuto i více informací tak, aby si každý návštěvník moldavského vinného dědictví našel to své. V současné době mohou turisté navštívit tři trasy vinařských oblastí – Codru, Valul lui Traian (Trajanův Val) a Stefan Voda (Štefána Velikého). Všechny stezky začínají v hlavním městě Kišiněv. Stezky nemapují jen vinařství, ba naopak díky ním můžete navštívit různé festivaly, restaurace, kulturní a historické památky a také třeba přírodní rezervace.

Foto:Pixabay