Turisté napodobují filmového Jokera na schodech v Bronxu

Autor:

Od chvíle, kdy byl film uveden na filmová plátna, řada lidí vyráží na dnes legendární schody, na kterých Joker předvedl svůj taneček. Lidé zveřejňují videa a snaží se co nejpřesněji napodobit herce v jeho krocích. Jiní zkouší své taneční kreace a někteří dávají přednost raději jen stání a klasickému selfiečku se schody.

Schodiště dlouhé 131 schodů dává prostor pro vytvoření různorodých kreací. Jen pozor, aby lidé nezakopli, pak by pád k zemi byl o něco drsnější. Pokud se chcete pobavit nebo obdivovat talent některých turistů, pak na instagramu hledejte obrázky a videa pod hashtagem jokerstairs.

Přestože se jedná o Bronx, kterému se jako čert kříži někteří lidé vyhýbají, není to jen o kriminalitě, které vás v ulicích může potkat. V Bronxu se nachází například stadion Yankee nebo botanická zahrada. Oblast je dle dlouhodobých názorů nebezpečná a turisté by se tam měli vydávat jen na vlastní nebezpečí, na druhou stranu, co když je to jinak? A Bronx je jen další částí New Yorku, která je stejně nebezpečná jako kterákoli jiná část v noci?

Obyvatelé žijící v domem poblíž filmových schodů věří, že zvýšený zájem se pozitivně projeví na vnímání celé čtvrti. Mnozí také věří, že příliv turistů bude také přínosem pro místní podniky a spolu s tím se přinesou finanční výhody čtvrti. Samozřejmě se najdou i místní obyvatelé, kterým se zájem turistů zrovna moc nelíbí.

Foto: Shutterstock.com