Turisté nově nebudou při cestě do Kanady potřebovat testy

Autor:

Turisté, kteří se chtějí vydat za kouzelnou přírodou Kanady, budou mít cestu zase o něco jednodušší. Od 1.dubna, a není to Apríl, bude stačit se po příletu prokázat dokladem o ukončeném očkování. Toto potvrzení by mělo být ve dvou jazycích.

Lidé tak nemusí absolvovat antigenní ani PCR test před cestou, ani na letišti. Za ukončené očkování se považuje preparát, který pochází z následujících firem: Johnson&Johnson, Astra Zeneca, Bharat Biotech, Moderna, Novavax, Pfizer-BioNTech, Sinopharm BIBP a nebo Sinovac. Doklad o očkování je vhodné si pro jednodušší odbavení nahrát do aplikace ArriveCAN.

Jinak platí obecně platné, že druhá dávka musí být aplikovaná nejméně 14 dnů před příletem do státu. Výjimka od testování se také týká neočkovaných turistů, kteří ale prodělali koronavirus a mají doklad, který tuto skutečnost potvrzuje. Za platný se považuje potvrzující doklad, který je 10 až 180 starý s oficiálním pozitivním výsledkem.

V Kanadě se od začátku pandemie nakazilo 3,4 miliony a z toho zemřelo 37215 obyvatel. Aktuální situace je taková, že se nově denně nakazí 2250 lidí. Nicméně i zde se počet případů snižuje a cestování je tak bezpečné. Díky zrušení testů se očekává nárůst osobních i pracovních cest a také nakopnutí cestovního ruchu, který výrazně pomůže zotavit se z následků pandemie.

Zdroj informací: ArriveCAN
Zdroj foto: Pixabay