Twilight: Pronajměte si dům Belly

Autor:

Existuje mnoho důvodů, proč by se člověk chtěl vrátit do roku 2008. Jeden z ním tak může být, že v tomto roce vyšel první díl Stmívání, a protože lidé jsou rádi nostalgičtí, přišlo Airbnb se skvělou věcí. Můžete se tak trochu vrátit v čase.

Dům, ve kterém žila Bella Swanová se nyní dostal do nabídky celosvětové společnosti poskytující ubytování Airbnb. Sen pro všechny fanoušky ságy, avšak asi vás zklameme, ale v pokoji na vás nebude čekat urostlý Jacob ani krvežíznivý Edward. Avšak vše ostatní co Bella v pokoji měla, tam zůstalo.

Ačkoli se celý film odehrával ve Forks, dům skutečně stojí v Sain Helens ve státě Oregon, asi 35 kilometrů od Portlandu. Samotný dům pochází už z 30. let minulého století a nachází se v něm pět ložnic. Pokud se tedy domluvíte s přáteli, můžete vyrazit celá banda okupovat filmový dům.

Pro zajímavost se zde natáčel pouze první díl, ostatní díly pocházely pak už z dílny studia. Majitelé pravého domu se chtěli přiblížit co nejvíce tomu, jak dům vypadal ve filmu, a tak neváhali ani dům přemalovat. V domě se také nachází pár estetických prvků, které vzdávají hold jednotlivým postavám filmu. Například vyřezávaná ryba je tu pro Charlieho, tedy tátu Belly.

To, co vás jistě zajímá je cena. Opět se pohybujeme trošku v jiných cenových hladinách, než jsme zvyklý, když bydlíme přes aplikaci. Cena za nos vás vyjde na 330 dolarů, což je v přepočtu asi 7 600 korun.

Foto: Shutterstock.com