Ubytování mezi olivovníky

Autor:

Před létem jsem se spolu se svými kolegy vydala prozkoumávat taje slovinského pobřeží. Sice měří pouhých 47 kilometrů, za to se tu skrývá mnoho krás, které stojí za objevení a hlavně je tu moře. Ostatně kvůli němu si ze mě dělali kolegové stále legraci, za celý náš pobyt se nestalo, aby se mě někdo nezeptal: „Už sis vyfotila moře?“ Možná vám to přijde úsměvné tak, jako jim, ale já to prostě miluju. Tu vůni. Tu svobodu. Stačí zavřít oči a nechat se pohltit přítomným okamžikem. Těžko se to vysvětluje. Nicméně vrátím-li se k našemu pobytu, během čtyř dní jsme bydleli v jednom velmi krásném resortu, o kterém vám dnes řeknu něco víc.

Resort Adria Ankaran má tu obrovskou výhodou, že se tu může ubytovat prakticky každý. Nemusíte mít ani miliony na účtě, stačí vám klidně i stan. Pro všechno jsou tu dobře zařízeni. Přestože my jsme bydleli v malých blokových domcích, přijet sem můžete i s karavanem. Jedná se zároveň o jeden z nejlépe udržovaných a největších campů na Slovinské Istrii. Přitom z hlavního města Slovinska je to sem pouhou hodinu. K italským hranicím to máte pak jen pár desítek minut.

Resort tak nabízí vše co potřebujete, ať už je to wellness zóna a nebo jen večerní posezení u táboráku nebo grilu. Střetávají se tu dva světy, které ale vedle sebe perfektně fungují. K dispozici jsou také různé aktivity jako například zábavní hřiště nebo bowling. Dobrá zpráva je, že jsou tu také povoleni domácí mazlíčci. V celém areálu se nachází bezplatná wifi a děti se vyřádí na několika hřištích. Další výhodou a za mě jeden z velkých plusů je bezesporu to, že je camp přizpůsoben i handicapovaným lidem.

To nejlepší se ale skrývá o něco dál. Ať už bydlíte pod stanem nebo v mobilním domku, určitě vás nejen ráno, ale i v noci budou táhnout nohy k jedinému místu. Tím je jak jinak než moře. Nachází se tak blízko, že se stačí převlíknout na pokoji a skočit do něj šipku. Na moře vede také několik dřevěných mol, takže si večer můžete vzít sebou lahev vína a vychutnat si romantický západ slunce a přitom pozorovat lodě v dáli. Není to paráda? Ostatně právě odsud dohlédnete až do přístavu, ve kterém kotví tankery a velké výletní lodě.

Pokud se rozhodnete v resortu zůstat trochu komfortněji, můžete si vybrat ze široké nabídky ubytování. Například se můžete nechat ubytovat přímo v hlavní budově, která dříve sloužila jako klášter. Historie na vás bude dýchat ze všech kamenných koutů. Další variantou, kterou jsme měli zvolenou i my, bylo ubytování v „Olive Suites“. Moderní apartmány jsou obklopeny středozemními stromy, obzvláště pak olivovníky. Podle jejich tlustých kmenů odhaduji stáří na několik desítek let. Mezi nimi pak blíže k moři stojí také ostatní vily a apartmány. Místo je velmi čisté a udržované, žádné odpadky na trávě nebo pláži. Už jsem se zmínila, že má resort i svou vlastní pláž? Další velké plus.

Co se týče gastronomie, tak ta je na špičkové úrovni. My jsme v hotelu měli jen snídani a musím říct, že bylo opravdu z čeho vybírat. Od nejrůznějších druhů ovoce, po párečky, vajíčka na tisíc způsobů a nepřeberné množství ovesných vloček. Mysleli tu i na bezlepkáře, takže i oni tu mají svůj koutek a nají se do syta. Za mě je to velké plus. Přestože jsem říkala, že jsme měli jen snídaně, tak poslední večer jsme byli pozváni na Slovinský večer a k večeři nám hrála živá kapela. Mohli jsme tedy ochutnat i jiné pokrmy připravované zdejší kuchyní.

Pokud bych to měla shrnout, je tento resort tou pravou volbou. Nachází se na strategickém místě, ze kterého se pohodlně dostanete do všech směrů a navíc ve velmi klidné oblasti. V městečku Ankaran je i obchod s potravinami, takže pokud se nechcete stravovat v restauraci, můžete si nakoupit něco i tam a sortiment je opravdu veliký. Až budete tedy vybírat, kde strávíte dovolenou, určitě se nezapomeňte podívat na tento resort. Už jen kvůli tomu moři, čistotě a klidu, je to ta správná volba.

Zdroj foto: Michaela Rubešová
Zdroj info: vlastní zkušenost, autorský text, I feel Slovenia