Univerzitní kampus zve na svátek jara

Autor:

Foto: Pixabay; Zdroj: VSCHT

Hanami, japonský svátek jara spojený s výkvětem sakur v pražských Dejvicích, je zpět. Již po třiadvacáté. V průběhu celého týdne se mohou zájemci přijít podívat na nádherně vybarvené stromy, zklidnit roztěkanou duši a vnímat jaro všemi smysly.

Doprovodný program se s ohledem na epidemiologická opatření přesunul kompletně do on-line prostoru, kde jsou v nabídce rozhovory a webináře o duševní hygieně, pořady spojené s japonskou kulturou, záznamy živých vystoupení kapel nebo lekce jógy. Interaktivitu zajišťují nejrůznější hry, populární pub kvíz a on-line konverzace. Tematicky je letošní ročník spjatý především s duševním klidem, ale i odvrácenou stranou nitra.

Do programu přispěli mimo jiné přední český kurátor asijského umění a japanolog doc. Filip Suchomel, herec Jan Nedbal nebo reprezentant ČR a třetí evropský hráč hry Gó. Z hudebníků pak především Floex, Himalayan Dalai Lama s novou deskou Isolated Bonds, kurátorované playlisty připravili DJs z kolektivů Addict Sound, Punctum radio, Radio Wave, Heartnoize Promotions, Swim nebo Wrong.