Uskutečnil se první plně elektrický let na světě

Autor:

Letecký způsob dopravy je v posledních měsících nejvíce sledovaný pro emise, které letadla vypouštějí do vzduchu. Uhlíková stopa se zdá závažná a oči celého světa se upírají právě tímto směrem. Na problém také upozornila Greta Thunberg, se kterou ne každý zrovna souhlasí a někteří si myslí, že by se měla raději vrátit do školních lavic.

Na poli tohoto sledování se tak vyskytla jedna pozitivní zpráva. V Kanadě se úspěšně uskutečnil první komerční let čistě na elektřinu. Let zorganizovala největší letecká společnost v Severní Americe Harbour Air. Aby let mohl vzniknout musela se letecká společnost spojit se společností magniX.

Letadlo převezlo celkem 6 cestujících. Kapitán letadla, který pilotoval a zároveň zakladatel společnosti Greg McDougall po přistání uvedl, že dnes přepsali letecké dějiny.

Elektrické letadlo bylo poháněno pohonným systémem magni500 s výkonem 560 kW. Tento systém poskytuje vysokou hustotu výkonu, který poskytuje čistý a efektivní výkon letadla. Zúčastněné společnosti tvrdí, že toto je první stavební kámen pro třetí éru letectví, tedy elektrické věk.

Foto: Harbour Air