Útok žraloka ve Francouzské Polynésii

Autor:

Turisté cestující do dalekých až exotických zemí by si na sebe měli dávat větší pozor. Zatímco u nás v rybníce vás může překvapit ledatak kapr, v moři je to zcela jiné. Pokud nedodržujete bezpečnostní bójky nebo pokyny plavčíků, mohli byste hořce litovat.

Francouzská turistka, která si užívala dovolenou ve Francouzské Polynésii, si šla zaplavat do moře u pobřeží Moorea. Při útoku žraloka pak ztratila obě ruce. Turistka se v době útoku účastnila výpravy na širé moře při příležitosti pozorování velryb. Údajně na ni měl zaútočit žralok dlouhoploutvý, který ji kousl do rukou a hrudi.

Žena měla také štěstí, že se na výpravě nacházely dvě sestry, které ji poskytly okamžitou pomoc, jinak by byla situace ještě horší. Než se loď vrátila ke břehu, žena ztratila spoustu krve, byla při vědomí, ale její stav byl kritický.

Následně byla žena letecky převezena do nemocnice na Tahiti, kde by měla být už ve stabilizovaném stavu. Nutno poznamenat, že útoky žraloků jsou, jak ve Francouzské Polynésii, tak po celém světě ojedinělé, avšak člověk by si měl uvědomit, kde si zaplavat může a kde už je to pro něj nebezpečné.

Foto: Shutterstock.com