Už jste slyšeli o couchsurfingu? Můžete procestovat svět a za ubytování neutratit ani korunu!

Autor:

Samotný koncept couchsurfingu existuje už od roku 2004. jedná se o bezplatné ubytování, které sdružuje přes 2 miliony členů všech zemí. Více jak polovina těchto členů se sdružuje v Evropě, pokud tedy patříte mezi milovníky eurovíkendu a Evropa je vaší srdeční záležitostí, je couchsurfing vaší nejlepší volbou, co se ubytování týče. No uznejte za málo peněz, můžete procestovat celou Evropu, stačí si vzít už jen pár dní volna. A pokud budete chtít ještě více chytří můžete využít aplikace BlaBlacar a cestovat opravdu zadarmo. Bohužel žádná aplikace na sdílené jídlo zatím neexistuje, utratíte tedy jen za něj.

A jak vlastně celý koncept projektu funguje? Na stránkách couchsurfingu se zaregistrujete a vytvoříte si profil. Abyste se dostali k těm nejlepším nabídkám, měli byste svůj profil vyplnit, co nejdetailněji. Nezapomeňte vložit profilovou fotku a také nějaké fotky ze života. Nikdo přeci nechce, aby si doma ubytoval masového vraha. Každý rád pozná, co jste za člověka. Dále na serveru vyplníte, zda-li jste cestovatel a nebo také hostitel, to znamená ,že naopak k vám někdo může přijet se ubytovat. Můžete tak poznat spoustu nových lidí. Pokud vás překvapí negativní odpovědi hostitele, měli byste změnit něco primárně u sebe. A to z důvodu, že hostitelé jsou většinou lidé, kteří právě chtějí potkat někoho nového ,najít si nové přátelé z různých koutů světa a ne, že očekávají ,že k nim pojedete, jen abyste ušetřili peníze. Morouse nemá nikdo rád. Dále nezapomeňte psát recenze, to je také velmi důležitý fakt, dle kterého si lidé vybírají, kam pojedou nebo koho ubytují. Pokud jste nováček a nemáte žádné recenze, můžete požádat své kamarády, buď z komunity, nebo ty, kteří přes službu cestují, aby vám nějaké pozitivní komentáře udělili, přeci, kdo jiný vás zná nejlépe než vaši přátelé.

Jak napsat žádost o ubytování? Vždy buďte zdvořilí a nepište holé, krátké věty. Nikdo by vám totiž ani neodepsal. Snažte se psát zajímavě, tak abyste hostitele zaujali. Napište, proč jste si vybrali právě jeho, co se vám líbí na jeho profilu. Můžete připsat i důvod návštěvy státu nebo města. Vyvarujte se ale vzkazům tipu: Jsem ve městě a potřebuji někde levně přespat. Nazdar. To nikoho opravdu neohromí.

Je také užitečné si nevybrat prvního hostitele na kterého klikněte, vždy si projděte alespoň většinu nabízených. Z toho si vytipujte ty – pro vás – nejzajímavější a těm napište. Obvykle do nejužšího výběru spadnou TOP3. Nezapomeňte se podívat, kde budovy leží a jaké je tam prostředí, abyste nebyli po příjezdu na místo moc zklamaní.

Couchsurfing se může stát vaší novou zkušeností do života. Je to styl života a způsob myšlení, nikoli způsob jak se zadarmo vyspat a na to nikdy nezapomínejte. Vaši hostitelé se rádi naučí něco nového, třeba i složitou češtinu. Ostatně při učení jazyka si můžete užít spoustu zábavy!

Foto: Shutterstock.com