V Česku se otevřel nejvýše položený sportovní obchod

Autor:

Nový Mammut shop se otevřel v krkonošské Horní Malé Úpě. Na první otevření a zároveň pokřtění obchodu dorazil světový horolezec Marek Holeček, který je dlouholetým ambasadorem prestižní švýcarské značky a pomáhal tak otevřít i tento nejvýše položený sportovní obchod v zemi. Slavnostní otevření zpestřil i průvod čertů krampusů a hladové žaludky zaplnily pokrmy připravené kuchařem Radkem Davidem.

Obchod je umístěn v zadní části chaty Jeřabinka směrem ke sjezdovce v nadmořské výšce 1050 metrů nad mořem. V celé šíři prodejní plochy se tak návštěvníkům nabízí možnost koupit sportovní zimní bundy, kalhoty, ale i skialpinistické vybavení. To ale není všechno. Půjčit si můžete materiál na skitouring, který je vhodný právě na náhorní planině pod Sněžkou. Nabízí se několik možností, kudy vyrazit. Stačí si jen vybrat.

Venku před obchodem se nachází dvouplášťový expediční stan značky North Face, ve kterém můžete i přenocovat. Uvnitř naleznete teplé spacáky Mammut. Za poplatek vám poskytnou i vnitřní hygienickou vložku, pokud tedy nemáte svou.

Obchod je otevřený sedm dní v týdnu a do budoucna se zvažuje i propojení obchodu s recepcí horských chat.