V Dubaji vyroste nový nejvyšší hotel světa

Autor:

Za bezmála 50 let z pusté pouště vyrostlo supermoderní město, které má velké ambice do budoucna. Představte si, že stojíte na pláži v Jumeirah, díváte se na moře a jen co se otočíte, začnou před vámi růst vysoké skleněné mrakodrapy. Je tohle město budoucnosti? Možná.

Dubaj už nejvyšší hotel světa má, je to hotel Gevora, který se tyčí do výšky 356 metrů, avšak město nerado zůstává spát na vavřínech a rádo posunuje hranice nemožnosti, a tak se rozhodlo pokořit svůj nynější rekord, který je mimochodem také zapsán do Guinessovy knihy světových rekordů.

Již za tři roky se má otevřít dubajská Ciel Tower, u které se předpokládá, že bude dosahovat výšky neuvěřitelných 360 metrů. Pro představu nejvyšší budova v Dubaji, která se nevěnuje pohostinství, je Burj Khalifa, která měří do výšky 820 metrů.

V Ciel Toweru se bude nacházet přes 1000 luxusních apartmánů a rezidencí. V poslední patře bude bazén s vyhlídkovou plošinou. Obyvatelé a hosté věže se tak budou moci těšit panoramatickému výhledu na celé město. Očekává se, že na nové adrese bude také spousta prestižních restaurací a lázní.

Stavba věže započala už v roce 2016 v dubajské čtvrti Marina, která je známa právě pro své rychle rostoucí mrakodrapy.