V Indii započala výroba škodováckého SUV Kushaq

Autor:

Zdroj, foto: Škoda Auto

V závodě Chakan v Púně se rozběhla výroba modelu nového SUV. Zahájení dodávek zákazníkům je naplánováno na červenec.

Kushaq je prvním sériovým modelem vyráběným lokálně v Indii v rámci projektu INDIA 2.0. Toto SUV je postaveno na platformě MQBA0IN, což je verze modulární platformy vyvinutá speciálně pro indický trh. Model přesvědčuje výrazným designem, velkorysou nabídkou prostoru, vysokým komfortem, rozsáhlou bezpečnostní výbavou i úspornýmimotory TSI a moderním infotainmentem. Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti Škoda, říká: „Zahájení výroby nového modelu představuje pro naši značku začátek nové éry na indickém subkontinentu. Škodovka nese v rámci projektu INDIA 2.0 odpovědnost za veškeré aktivity koncernu Volkswagen v tomto regionu. Prostřednictvím nového modelu zahajujeme produktovou ofenzívu se čtyřmi novými modely značek. Vychází z verze modulární platformy MQBA0IN, která byla vyvinuta speciálně pro potřeby indického trhu. Jsem přesvědčen, že model Kushaq bude mít u zákazníků vynikající ohlas.“

Gurpratap Boparai, Managing Director ve společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited, dodává: Zahájení výroby prvního modelu, který byl vyvinut v rámci projektu INDIA 2.0, je pro společnost Škoda a koncern Volkswagen v Indii historickým milníkem. Je dokladem výtečné spolupráce našich týmů po celém světě i zde v Indii. Dosáhli jsme vysoké úrovně lokalizace až 95 procent a globalizujeme tím dovednosti indického vývoje a výroby. ... Máme radost, že můžeme nyní nabízet svým zákazníkům SUV vyznačující se emocionálním designem, efektivnímvýkonem, vysokou kvalitou dílenského zpracování, vynikající bezpečnostnívýbavou a celou řadou Simply Clever řešení.“

Odkud vzniklo jméno modelu

Kushaq je silná a elegantní s indickým charakterem. Název tohoto SUV střední třídy je odvozen z indického jazyka sanskrt. V tomto „jazyce bohů“ starém tisíce let a používaném ještě v dnešní době označuje slovo „kushak“ krále nebo císaře, což se hodí k energickému projevu nového vozu. Nové SUV je optimálně připraveno na úspěšné zahájení modelové ofenzívy značky na indickém trhu, a to díky moderním a úsporným motorům TSI, modernímu infotainmentu, velké nabídce komfortní a bezpečnostní výbavy i aplikacím my Škoda Connect a Škoda Play.

Lokální vývoj a výroba

Technický základ pro nový vůz Kushaq i pro budoucí modely tvoří lokálně vyvíjená a vyráběná platforma MQBA0IN, která splňujenové, přísnější bezpečnostní a emisní normy platné pro Indii. Značka vybudovala v závodě v Púně novou výrobní linku těchto platforem a docílila tímto způsobem úrovně lokalizace výroby dosahující až 95 procent.

Vývoj platformy probíhal podstatnou měrou v Technologickém centru v Púně, které bylo otevřeno v lednu 2019. Indičtí zaměstnanci, kteří v něm pracují, umožňují díky svému velkému technologickému knowhow a přesným znalostem místního trhu cíleně a rychle reagovat na měnící se potřeby zákazníků. Automobilka nese odpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen na indickém trhu. V rámci projektu INDIA 2.0 koncern Volkswagen v něm v letech 2019 až 2022 investuje celkem jednu miliardu eur. Cílem je trvalé posilování pozice na tomto strategicky významném růstovém trhu. V roce 2020 se v Indii, která má více než 1,3 miliardy obyvatel, celkem prodaly přibližně 3 miliony automobilů.

Zdroj informací: Škoda Auto
Zdroj foto: Škoda Auto