V Itálii vás čeká nejkrásnější cyklostezka Evropy. Brzy se otevře celá

Autor:

Pobyt na čerstvém vzduchu je dnes vzácnější mnohem víc, neboť všichni stále jen pracujeme v uzavřených prostorách. Je třeba si udělat chvíli na sebe a hlavně na své oblíbené koníčky. Rádi jezdíte na kole? Milujete kolo více něž chození a nebaví vás už klasické asfaltové nebo polní cesty, které nikam nevedou? Pak pro vás máme skvělou zprávu!

Pokud jste si mysleli, že nejkrásnější jezera jsou ta v Rakousku, měli jste pravdu. Ale na záda Rakousku dýchá ještě jedna země. Tou je přeci Itálie. Naleznete tam také spoustu nádherných přírodních krás, včetně jezer. A nyní jedno z nich budete moci obdivovat z jiné perspektivy, než ostatní, kdo si to budou kolem jezera kráčet pěšky.

Italský ministr infrastruktury a dopravy navrhl před dvěma lety neobyčejnou stavbu vedoucí kolem jezera Garda. Náklady na celou stavbu, která bude měřit více než 140 kilometrů a bude se tyčit ve výšce 60 metrů nad jezerem, jsou zatím nevyčíslitelné. Avšak první etapa cyklostezky stála už 102 miliónů eur. Stavbou cyklostezky chce ministr hlavně přilákat turisty do oblasti a zatraktivnit ji pro ně. Rád by, aby se cyklostezka stala nejvyhledávanější atrakcí v Itálii. Dalším cílem je také propojit jednotlivá města a vesnice, které byly dosud od sebe izolované.

Cyklostezka je posazena na mohutné konstrukci, která je uchycena na skálách a útesech. Podpírá tak celou stezku. „Omezili jsme dopad na životní prostředí tím, že optimálně vyvažujeme konstrukční a bezpečnostní potřeby při zachování přirozeného prostředí útesů a keřů rostoucích na skalách,“ prozradil Antonio Lotti, hlavní inženýr Studia Fontana a Lotti-Lorenzi. Podklad stezky je čistě dřevěný a samozřejmě nesmí chybět zábradlí. Výhled z tohoto místa je unikátní, neboť se vám otevře Itálie v celé své kráse hor, vody, živé přírody, vesnic a měst.

První etapa stavby se otevřela loni v létě. Další čekají na své otevření. Předpokládá se, že by celá stavba měla být dokončena do roku 2021. Už aby to bylo a mohli jsme tam vyrazit taky. Nejsme sice kolo nadšenci, ale tohle musíme prostě vidět. Těšíme se na jedinečné scenérie, které se člověku nepoštěstí jen tak vidět. A co vy, vydáte se na projížďku na kole kolem jezera?

Foto: CNN.com