V Praze jako v divočině, to je Naučná stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj

Autor:

Naučná stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj nabízí poutavou cestu časem, geologickou i lidskou historií. Dává nahlédnout až do prvohor, do období siluru a devonu. Její délka je 6 km a nabízí 14 poučných zastavení.

Stezka vede místy, kde se kdysi ukládaly na dno zdejšího mělkého a teplého moře úlomky nedalekého korálového útesu, i místy, která svědčí o dobách sopečné činnosti. Geologicky významný profil Barrandovy skály ukazuje, jak byly vrstvy mořských usazenin mocnými horotvornými silami zvrásněny.

Stezka začíná poblíž tramvajové a autobusové zastávky Hlubočepy (za viaduktem na cyklistické stezce) a vede po žluté turistické značce podél trati do Malé Chuchle.
Obsah tabulí této naučné stezky nemůžeme na těchto stránkách publikovat, protože nám k tomu jeho autoři nedali souhlas. Zveřejňování obsahu na internetu si nepřejí, aby tím nebyla snížena motivace uživatelů k návštěvě stezky v terénu. Tuto obavu nesdílíme, ale stanovisko autorů samozřejmě respektujeme.

Protože je současná stezka Barrandovské skály – Malá Chuchle dlouhodobě v silně zanedbaném stavu s většinou panelů poničených leckdy až k nečitelnosti, zveřejňujeme zde tu část původní stezky NS Barrandovské skály – Chuchelský háj, která procházela stejnou trasou jako současná poničená stezka do Malé Chuchle. Všechny dále uvedené údaje se tedy týkají této původní stezky.

Původní stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj začínala stejně jako ta současná poblíž tramvajové a autobusové zastávky „Hlubočepy“ (za viaduktem na cyklistické stezce).

Z Malé Chuchle lze pokračovat naučnou stezkou Chuchelský háj do Velké Chuchle, nebo se vrátit ze zastávky MHD Malá Chuchle.


Místo pro vaše názory