V pražském obchodním centru testují novou formu dezinfikování lidí

Autor:

Pokud se vám do dnešní doby zdálo, že děláte maximum pro to, abyste omezili potencionální nákazu koronavirem, tak největší obchodní centrum v Praze si řeklo, že to posune zase ještě o kus dál. Už nestačí si u vstupu jen vydezinfikovat ruce. Ostatně když postáváte poblíž, snadno si všimnete, že minimálně polovina zákazníků tento krok vynechává. Nově se v OC Westfield Chodov testuje dezinfekce celého těla.

Dezinfekční rám naleznete v úseku výlezu z metra C u Alberta. Každý, kdo rámem projde je rázem a doslova vydezinfikován od hlavy až k patě, neboť z prostoru rámu na něj stříkne rozprašovaná dezinfekce – návštěvnici centra se nemusí bát, že by postřik zanechával na oblečení nebo kabelkách nějaké fleky. Dezinfekce je biocidní a úkon je velmi rychlý. Za jednu hodinu tak lze vydezinfikovat až 900 osob.

Ostatně není to jediná inovace, kterou byste v centru našli. Po chodbách jezdí už od června roboti, kteří automaticky dezinfikují pomocí UV filtrů plochu – a to zejména ta nekritičtější místa, kterých se lidé nejčastěji dotýkají. Jsou to zejména kliky, zábradlí, knoflíky na přivolání výtahu, vnitřní prostory výtahů a další.

Zdroj informací: Magistrát hlavního města Prahy, OC Chodov
Zdroj foto: Pixabay