V Trentinu začíná zimní sezona. Lyžaři se mohou těšit na 800 km sjezdovek

Autor:

Zatímco u nás to vypadá spíše na blátivý příchod zimy, v Trentinu už otevírají první lyžařská střediska. Za pár dní tak půjde lyžovat například na ledovci Presena.

Loni svahy v regionu Trentino navštívilo přes sedm milionů návštěvníků, letos se očekává, že by sezona mohla být ještě silnější. Doufá v to podpora cestovního ruchu v regionu, protože každoročně se do lyžování v Trentinu investuje mnoho peněz. Zdokonalují se sjezdovky i zázemí v Dolomiti Superski, kam patří asi 350 kilometrů sjezdovek a Skirama Dolomiti-Adamello Brenta, kam spadá dalších 400 kilometrů. Ty všechny obsluhuje 227 vleků.

Letos začíná lyžařská sezona docela brzo, první lyžaři se po trentinských kopcích svezou už v sobotu 18. listopadu. Zalyžovat si tak budou moci například v Madonna di Campiglio (v horní části Grosta, tedy v nejvýše položeném místě) nebo v Passo Tonale. Zde si zájemci užijí lyžování v Tonale-Pondedilegno a v ledovcové pánvi Presena.

V dalším týdnu, pokud budou příznivé sněhové podmínky, by se mohla otevřít další střediska. S jistotou lze říct, že od 25. listopadu se otevře lyžařské středisko Latemar na straně Pampeago. Začátkem prosince se počítá se sjezdovkami v oblastech Folgarida Marilleva, Pinzolo, Peio, Monte Bondone, Folgaria, Alpe Cermis, Alpe Lusia a Passo San Pellegrino. Mezi posledními se budou otevírat střediska Val di Fassa, San Martino di Castrozza a Lavarone.

Zdroj informací: Travel Advance, Visit Trentino
Foto: se svolením Paola Bisti Luconi