Vánoce v zahraničí už nejsou pro Čechy neobvyklé

Autor:

Palma místo vánočního stromku, písek jako náhrada sněhu a místo dárku dovolená. Stále více Čechů tráví vánoční svátky v exotických zemích. Největší zájem o vánoční pobyty zažívají cestovní kanceláře během listopadu, avšak často lidé kupují cesty i na poslední chvíli, přestože je dovolená vyjde mnohem dráž. Cestovní agentura Invia spustila prodej vánočních zájezdů už v říjnu, dosud jich prodala přes tisíc. Mezi nejoblíbenější destinace patří tradičně Egypt, Spojené arabské emiráty a z horských krajin vede Rakousko a Itálie.

To, co bylo dříve pro mnoho lidí těžko představitelné, v posledních letech získává na oblibě. Mezi Čechy jsou stále populárnější cesty do zahraničí na poslední dny roku. Nejoblíbenějšími jsou mezi vánočními a silvestrovskými pobyty osmidenní zájezdy.

Stále nejoblíbenější destinací, kde trávit Štědrý den, je podle statistik cestovní agentury Egypt, s 25 % podílem na prodaných pobytech. Průměrná cena zájezdu do Egypta během období Vánoc je 18 300 korun. Tradičně se oblibě těší i Spojené arabské emiráty s 19 % prodejním podílem a průměrnou cenou 29 000 korun. Mezi populární vánoční destinace, kde panuje teplé počasí se řadí také Kanárské ostrovy a Maledivy.

Kdo netouží po teple, volí nejčastěji zájezd do Rakouska, který stojí průměrně 10 000 korun. Itálie vychází průměrně na 7000 korun. Maďarsko láká hlavně na odpočinek v termálních lázní. Oproti exotickým destinacím vychází levněji, pobyt lze koupit v průměru za 9 500 korun. Nutno podotknou, že si řada Čechů nebojí za svůj vánoční pobyt připlatit. Můžete se tak stát, že čtyřčlennou rodinu vyjde pobyt v exotice i na 80 tisíc korun, dle destinace.

Dovolená na zaoceánské lodi nabízí jedinečnou příležitost zkombinovat pobyt u moře s poznáním světa. Lodě křižují mořské cesty celoročně, ale právě pro vánoční období nabízí netradiční způsob, jak si užít volné dny. „Ideální volba pro cestovatele, kteří chtějí během jedné dovolené poznat mnoho míst a zemí. Navíc lodě jsou luxusně vybavené, což z nich dělá ideální místo, kde můžete trávit vánoční svátky,“ upřesňuje mluvčí cestovní kanceláře Andrea Řezníčková. Souvisí s tím také stravování, nejoblíbenější forma je all inklusive, která je součástí 40 % prodaných zájezdů.

Zdroj: Invia.cz