Vánoční Madrid láká turisty na trhy až do svátku Tří králů

Autor:

Madrid se snaží přitáhnout co nejvíce turistů na vánoční svátky, které potrvají až na Tři krále 6. ledna 2023. Turisté se mají na co těšit.

Největší sláva se koná na historickém náměstí Plaza Mayor, kde se nachází 104 stánků. A najdete tu nejvíce lokálních madridských výrobců. Prodávají se tak vánoční výrobky, betlémy, ozdoby a žertovné předměty. Kromě tohoto náměstí najdete spoustu stánků i na zrekonstruovaném náměstí Plaza de España. Zde budou k vidění nejen adventní trhy, ale také bleší trh a kluziště.

V Paseo de Recoletos se koná řemeslný trh Feria Mercado de Artesanía. Jedná se o velkou událost, protože na tento trh se sjede více než 150 řemeslníků z celého Španělska. Stojí to tedy rozhodně za návštěvu. Ke koupi budou jedinečné vánoční dárky. Ať už se jedná o šperky, bižuterii nebo klobouky a keramiku. Chybět nebudou ani hračky a kožené výrobky.

Neméně zajímavým je také trh inspirovaný Londýnem, který provozuje značka Beefeater. Najdete ho na adrese Calle Fortuny 53 a můžete oslavit vánoční období těmi nejlepšími horkými giny za doprovodu živé hudby a jídla. Předtím se však nezapomeňte zastavit na nádvoří budovy Real Casa de Correos, kde se koná výstava El Bosque de los Deseos (Les přání). Budete si zde moci napsat přání na papírové koule a zavěsit na strom.

Zdroj informací: Turespaña, Kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň
Foto: Pixabay