Vánoční období přinese do Laponska nový druh dopravy

Autor:

Region nádherných fjordů, ledovců a zasněžených údolí nabízí pro své obyvatele netradiční zážitek v předvánočním období.

Stačí, když si někdo z nich zavolá Uber ve městě Rovaniemi. Místo klasického auta ho vyzvedne sobí spřežení. Bonus je, že zákazníka odveze kamkoli. Saně se musí ale předem rezervovat, stejně jako když se objednává automobilová jízda. Novinka však bude dostupná pouze v období od 12. do 18. prosince. Už pro ten nevšední zážitek s vánoční atmosférou, bychom si službu objednali i my z redakce.

„Na letošní zimní sezónu se opravdu těšíme, neboť jde o první rok, který nebude žádným způsobem svázán restrikcemi, a návštěvníci si tak budou moci naplno užít veškerých aktivit, které Laponsko nabízí. Tento rok jim navíc Uber umožní dopřát si i jeden naprosto výjimečný zážitek, a to projížďku sobím spřežením v okouzlujícím městečku Rovaniemi,“ komentuje CEO společnosti Visit Rovaniemi Sanna Kärkkäinen.

A kde se vzali sobi pro tuto předvánoční akci? Pochází z turisticky oblíbeného Apukka Resortu, kam nejčastěji lidé vyrážejí za sledováním polární záře. Turisté, kteří tak do tohoto centra přicházejí, si kromě polární záře mohou zarezervovat i projížďku na saních. Ta trvá obvykle dvě hodiny, což je dostatečná doba na prozkoumání domova Santy Clause.

Možnost takového svezení pro zákazníky Uberu přišlo v době, kdy se uvolnila covidová opatření a Laponsko tak očekává návrat návštěvníků do svého regionu. Po dvou letech nebude žádný pobyt limitován pandemií. Podle dat Visit Rovaniemi by během vánočního období mělo do města dorazit o 46 procent turistů více než v předešlých pandemických letech.

Zdroj informací: Visit Rovaniemi, Uber
Foto: Pixabay