Vánoční trhy zatím proběhnou, budou ale jen pro výjimky

Autor:

Aktualizace: Vánoční trhy jsou s platností od 26.11. 18:00 zrušeny

Vlivem nárůstu počtu nakažených koronavirem se utahují opasky, co se týká opatření. Ta se dotknou zejména neočkovaných lidí, protože testy už nebudou nově sloužit pro prokazování negativity.

Spolu s tím asi každého napadlo, jak to bude s oblíbenými adventními trhy, které začnou už za týden. Ty proběhnou, ale ve zvláštním režimu. Koupit si langoš nebo třeba svařák budou moci pouze ti očkovaní, dále pak lidé, kteří mají protilátky (tedy nemoc prodělali) a nakonec skupiny, které nemohou být například očkovány ze zdravotních důvodů. Možnost se na trhy dostat ale mají i občané, kteří jsou po první dávce očkování, stačí když se spolu s potvrzením prokážou ještě negativním PCR testem. Kontrolovat dodržování opatření by měli sami organizátoři vánočních trhů, ale kdo ví, jak to v praxi bude opravdu vypadat.

Na řadě míst tak neproběhne ani slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Týká se to například Brna, Českých Budějovic nebo Olomouce, kde neproběhne ani kulturní doprovodný program. Lze očekávat, že se další města ke zrušení programu připojí. Někde vánoční trhy neproběhnou vůbec.

Zdroj info: CNN Prima news, město Olomouc
Zdroj foto: Pixabay