Ve Španělsku skončí povinnost nosit roušky venku

Autor:

Od příštího týdne mohou Španělé zahodit roušky venku. Pravidlo se zavedlo před vánočními svátky. Ke zrušení této restrikce přispěl lepší vývoj pandemické situace.

Ačkoli se povinnost nosit roušku venku mění, ve veřejných vnitřních prostorách zůstává nadále. Vývoj pandemie v zemi je ale příznivý. Za poslední dva týdny se průměrný denní přírůstek nově nakažených snížil na zhruba 77 tisíc případů. Přitom ještě v lednu byl počet dvojnásobný.

Španělsko patřilo mezi pár zemí, které zavedly toto pravidlo kvůli nakažlivějšímu Omikronu. Ke zrušení roušek nebo respirátorů venku se brzy připojí i Francie a Itálie. Benevolentnější pravidla nastávají v Řecku, kde od 7. února nebude nutné už podstupovat testování – to platí pouze pro Evropany. Testem se musí nadále prokazovat pouze neočkovaní nebo ti, kteří neprodělali nákazu. Pro ostatní turisty stačí mít u sebe pouze covid pas.

Od počátku pandemie se ve Španělsku nakazilo přes 10 miliónů obyvatel. Co se týká očkování, tak plně naočkováno (dvě dávky) je 80 % obyvatelstva. Posilující dávku si nechalo píchnout 47 % z nich.

Zdroj informací: magazín TTG
Zdroj foto: Pixabay