Ve Vietnamu najdete první pozlacený hotel světa

Autor:

Nejsou luxusní zážitky jako luxusní zážitky. Ostatně, kde na světě byste se mohli ubytovat v hotelu, který je ze zlata? První ubytovací zařízení takového druhu se otevřelo právě ve Vietnamu – Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake

Hotel naleznete v centrální čtvrti u jezera Giang Vo. Podle ředitele hotelu je místo opravdu unikátní, protože jeho exteriér je pokryt 24 karátovým zlatem. Až uvidíte, jak se z dálky něco třpytí na slunci, je to právě tento hotel. Nemusíte se bát, ani vnitřní prostory nejsou ochuzeny o tento zlatavý drahý kov.

Na střeše hotelu se nachází bazén s výhledem do okolí a o své nepřijdou ani nadšení sportovci, kterým je k dispozici bezplatný trenér.

Napadá vás otázka, proč použili zrovna zlato? Není to jen o estetičnu. Jde také o nabídku nejluxusnějších služeb a vybavení zaměřeného právě na hosty. Mluvčí hotelu uvádí, že existují údajně nějaké vědecké skutečnosti, že zlato působí pozitivně na lidský organismus.

V hotelu se nachází přes 300 pokojů, 10 apartmánů a jedno prezidentské apartmá. V každém pokoji samozřejmě nechybí pozlacená vana. Jakoby toho zlata nebylo už dost, že?

Foto: Dolce by Wyndham Hanoi Golden Lake