Věci, které si nejčastěji zapomínáme přibalit do kufru

Autor:

Čas od času se stane, že i přes pečlivé balení si zapomeneme sbalit do kufru věci, které v běžném životě používáme. O to horší je to v případě, že si dané věci nemůžeme na místě koupit, a tak horlivě hledáme způsoby, jak se k nim dostat. Nejpraktičtější pomůcka, která vám balení usnadní, je napsat si prostě seznam, avšak z vlastní zkušenosti vím, že ani seznam při ranním balení kufru nedokáže zachránit, když za 10 minut odcházíte a večer jste moc líní, si vše v klidu zabalit.

Jaké věci tedy zapomínáme?

Ponožky a spodní prádlo

Člověk by si řekl, že to je snad jasný, ale občas se stane, že si tyto kusy oblečení zapomeneme sbalit a nebo je sbalíme v menším množství, než je doba, na kterou odjíždíme. Naštěstí, pokud nejedete zrovna do pouště nebo deštného pralesa, si můžete vše koupit v nejbližším obchodě a pak se sám sobě zasmát, jak máte děravou hlavu.

Léky

Není nic horšího, než když na letišti nebo už v letadle si vzpomenete, že jste si zapomněli důležité léky, které potřebujete k přežití. O to hůř, jedná-li se o léky na předpis. Ženy jistě souhlasí, že sehnat antikoncepci v cizině bez předpisu je noční můra. Přestože to je věc, kterou bereme každý den, snadno se to vykouří z hlavy. Na druhou stranu, díky za moderní dobu a online recepty. Stačí zavolat svému lékaři, který vám vypíše online recept a pošle na mail nebo telefonní číslo, pak už stačí jen najít vhodnou lékárnu, kde vám lék vydají. To už mi tisíckrát zachránilo život.

Plavky

Je to sice komické, ale vážně se to děje. Častěji, pokud míříte k moři. Naštěstí v oblíbených letoviscích se nachází mnoho obchodů, kde si potřebný oděv nebo spíše neoděv, můžete koupit. Ostatně bývá to i naopak a už se mi to taky stalo, že plavky zapomenete při cestě domů na hotelu, pak už je to o štěstí, jestli se vám váš kus oblečení pošlou zpět. Většinou se s nimi musíte rozloučit navždy.

Nabíječka na telefon

Noční můra všech moderních lidí vlastnící chytrý telefon. Jedete-li někam do velkého města a máte možnost se dostat chvíli ven, tak jste zachráněni. Horší shánění nové nabíječky bude v egyptském letovisku daleko od města, kde na vás nejspíš budou koukat, co po nich vlastně chcete. Teď už můžete jen doufat, že se seznámíte s ochotným člověkem, který vám poskytne svou nabíječku. I když jako odvykací kúra, dobrý ne?

A jaké věci si zapomínáte zabalit do kufru vy?

Foto: Shutterstock.com