Velký přehled nejlevnějších ski areálů v Česku aneb lyžovat můžete i za málo

Autor:

Prošli jsme pro vás komplet česká pohoří a nalezli tak nejlevnější ski areály, kde neutratíte majlant a přitom si dobře zalyžujete. V přehledných tabulkách naleznete tři nejlevnější ski areály a jeden drahý na porovnání, kolik můžete ušetřit. Stejně tak je tabulka rozdělena do tří sloupců a zobrazuje jednodenní vstupné, čtyř hodinové vstupné a šesti denní vstupné. Stejně tak se z tabulky dozvíte, kolik zaplatíte za dospělého a kolik za dítě.

Šumava

Kvilda je ideálním místem pro lyžaře, kteří by se rádi naučili lyžovat. Neztratí se tu ani rodiny s dětmi. Areál je sice menší, ale skvěle si tu odpočinete. Aktuální výška sněhu se pohybuje okolo osmdesáti centimetrů. Areál je denně v provozu od devíti do čtyř odpoledne. Na noční lyžování se můžete těšit ve středu a v pátek vždy od šesti večer do devíti. Na svahu se také můžete občerstvit.

Skiareál Kašperské Hory leží ve výšce 794 metrů nad mořem. Kašperky vám nabízejí čtyři moderně upravené sjezdovky. Naleznete tu jednu červenou, dvě modré a pro začátečníky cvičnou žlutou sjezdovku. Dopravu zajišťují dva vleky. Samozřejmostí je půjčovna lyží, občerstvení a nebo skiservis.

Nové Hutě můžete navštívit od půl deváté do čtyř odpoledne. Večerní lyžování byste zde hledali marně, na druhou stranu je areál vhodný pro mírně pokročilé lyžaře. Pro ty, kteří si chtějí dát pořádně do těla je vhodně navštívit nedaleký skiareál Zadov.

Orlické Hory

Čihalka se nachází na samých hranicích s Polskem. Vyřádíte se nejen na lyžích, ale i na snowboardu, pro který je areál primárně určen. Je připraven snowpark s množství překážek. U velku naleznete lyžařskou školu a půjčovnu lyží. Večerní lyžování vás zde čeká pouze ve středu, a to od sedmi do devíti hodin večer.

Aktuální výška sněhu v Ski areálu Olešnice je 60 centimetrů. Zalyžujete si tu od pondělí do pátku od devíti do devíti, o víkendu se můžete těšit na lyžování o hodinu déle, neboť se otvírá už v osm hodin. V provozu je o víkendu také dětský koutek, kde můžete zanechat své ratolesti a sjet si sjezdovku, aniž byste si museli hlídat malýho špunta.

Ve Zdobnicích na vás čeká hned několik sjezdovek, ta nejdelší má šest set padesát metrů. Lyžovat se dá i večer a to od půl šesté do půl deváté. Nechybí ani běžkařské trasy a občerstvení na svahu. Otevřeno mají od devíti do čtyř odpoledne.

Krušné Hory

V Areálu Novako naleznete velké parkoviště. Otevřeno mají od devíti do půl páté odpoledne. Aktuální výška sněhu dosahuje v nejvyšším bodě 150 centimetrů. Areál se zaměřuje primárně na rodiny s dětmi a začátečníky. V místě se nachází i celorepublikově vyhlášená lyžarská škola. Pokud vás lyže přestanou bavit můžete si dojít do snowtubingu, kde zažijete obrovské množství zábavy nejen vy, ale i vaše děti.

V lyžarském areálu Nové Hamry můžete využít prostor sjezdovky, která je dlouhá 1,3 kilometru. K dispozici jsou převážně modré sjezdovky. Ti kdo upřednostňují bežky, na ně čeká trať dlouhá 4é kilometrů. Nové Hamry jsou snadno přístupné, takže nepotřebujete nutně auto, abyste se sem dostali.

Ve Skipotu Potůčky naleznete mnohé. Užít si můžete večerního lyžování, které je v provozu vždy tři hodiny večer. Skipot je také vhodné místo pro děti. Je tu pro ně připravena mírná sjezdovka a vlek. Parkovat můžete přímo pod sjezdovkou. A navíc je parkování pro návštěvníky zdarma.

Krkonoše

V Krkonoších se nachází moderní lyžařské centrum Strážné. Nachází se pouhých šest kilometrů od Vrchlabí. Čekají tu na vás čtyři sjezdovky. Ale pozor na rozdíl od ostatních výše zmiňovaných areálů, si zde užijete všechny obtížností sjezdovek, a to i tu černou! Otevřeno mají denně od devíti do čtyř. Večerní lyžování začíná o půl sedmé. V horní stanici Kotva se nachází restaurace, kde se můžete posilnit.

V Jablonci nad Jizerou se nachází ski areál Kamenec. Aktuální výška sněhu je 70 centimetrů a v provozu jsou všechny tři vleky. Lyžovat můžete jak na modré tak na dvou červených sjezdovkách, které jsou klasifikované jako těžké.

V Janově Hoře na vás čeká rodinné centrum. Nachází se přímo v centru Krkonoš. Těšit se tak můžete na krásné scenérie přírody. I když je areál zaměřen spíše na děti, nemusíte se bát pokročilejší lyžaři, že si zde nezalyžují, právě naopak. Nechybí lyžařská škola, která se věnuje jak dětem, tak i dospělým. Těšit se také můžete na večerní lyžování s grilováním!

Jizerské Hory

Světlý Vrch se nachází v ski areálu Albrechtice. Zalyžovat si tady můžete na 400 metrech sjezdových tratí, které jsou vždy upraveny perfektně rolbou. Vhodné i pro večerní lyžování. Součástí ski areálu je také snowpark.

Velkého Lucifera naleznete přímo uprostřed Jizerských Hor, hned vedle Josefova dolu. Jedná se o maličký rodinný areál. Přestože vás čeká pouhých 500 metrů lyžování o to zákeřnější sjezdovka je. Obsahuje spoustu mírných kopců, ale i pár prudších úseků, tak aby se dospělí lyžaři nenudili. Nově na sjezdovku byly přidány i dva skoky.

Z Černé Říčky hlásí, že ají dostatek sněhu na lyžování a netrpělivě čekají na lyžaře. K nabídce jsou modré i červené sjezdovky. Těšit se můžete i na crossovou dráhu i sáňkařské louky. V Areálu zasněžují ekologicky, takže šetří přírodu. Bod pro ně.

Jeseníky

Ve ski areálu Kareš vás čeká obvyklá otevírací doba od devíti do čtyř odpoledne. V nedalekém hotelu si můžete užít wellness i sportovní aktivity. V těsné blízkosti se nachází kluziště. Parkoviště je zdarma. Děti do 6 let lyžují zadarmo. Součástí areálu je i snowpark.

V Petříkově na vás čekají dva vleky, které vás odvezou na vrchol. Vyzkoušet si můžete pět tras, včetně jedné, která má homologaci pro FIS závody ve slalomu. O víkendu si zalyžujete i v noci. V hlavní sezóně můžete parkovat na prostorném parkovišti na začátku střediska, protože přímo pod sjezdovkou mohou parkovat jen ubytovaní hosté, ale nebojte se k vlekům vás pohodlně odveze ski bus.

Areál Lázeňského vrchu Lipová se nachází jen kousek od hlavní silnice. Parkoviště je tak přímo u nástupiště vleků. Areál je v provozu denně od půl deváté do osmi. Večerní lyžování začíná v pět odpoledne a končí v osm večer. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány. Zalyžují si tu jak začátečníci, tak i pokročilejší lyžaři. Na místě si můžete půjčit lyže, snowboar, boby i saně.

Beskydy

Aktuálně se ve ski areálu Kocianka nachází 60 centimetrů přírodního sněhu. Provozní doba je od devíti do půl deváté večer. Večerní lyžování začíná o půl páté. Areál najedete pouhých 45 kilometrů od Ostravy. Nachází se zde urpavovaná sjezdovka o 350 metrech. Odpočinout is můžete ve vyhřívaných prostorách chaty, avšak toalety jsou nevyhřívané. Sáňkovat nebo bobovat můžete mimo sjezdovku.

Ski areál Sviňorky nabízí jednu dlouhou červenou sjezdovku o délce 580 metrů a jednu modrou, jejíž délka činí 630 metrů. Pro běžkaře je tu připravena 14 kilometrová trasa. V provozu je také půjčovna lyží a srub s občerstvením. Mezi službami nechybí lyžarská a snowboardovými školami. Vždy se ale ujistěte, zdali je sjezdovka otevřená, neboť v minulých letech tam byl problém s vedením obce, které prý lyžování úmyslně zabraňovalo.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: autorská zkušenost, vlastní hledání – ski areály v Česku