Víkend na letišti nejen se zdravotníky

Autor:

Čtvrtý prázdninový víkend bude v Runway Parku ve znamení již tradiční komentované prohlídky speciální letištní techniky. Dále několika ukázek letištních profesí, jako sokolníků a psovodů, kteří se svými zvířecími pomocníky představí, co jejich práce na mezinárodním letišti obnáší. Nedílnou součástí programu je také představení letištních hasičů, letadla a zábavní program pro malé i velké.

Jen tento víkend, od 24. do 26. července, se však mohou návštěvníci těšit i na nemocnice, zdravotníky a pacientské organizace. Veřejnost si tak bude moci prohlédnout několik sanitních vozů, včetně unikátní sanitky ATOS, ve kterých jim zdravotníci poskytnou například zjištění krevní skupiny, vyšetření kožních znamének, informace o správném mytí rukou či zdravotní osvětu. Samozřejmostí jsou praktické ukázky v poskytování první pomoci dětem i dospělým.

Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem nebo po předložení vstupenky z Runway Parku na dispečinku. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava zdarma nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park. Při vstupu do Runway Parku se prochází bezpečnostní kontrolou.

Vstupenky do Runway Parku jsou k dostání online v prodejní síti GoOut.cz či na webových stránkách Letiště Praha, kde návštěvníci najdou také kompletní informace včetně programu na jednotlivé víkendy. Cena vstupného do Runway Parku je pro dospělé za 180 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 120 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 450 Kč.

Foto: Letiště Praha