Vrchol Eiffelovy věže je do února uzavřený. Turisté o zážitek nepřijdou, mohou navštívit nižší patra

Autor:

Jednou z ikonických staveb Paříže je právě ocelová věž, z jejíž výšky lze mít město jako na dlani. Začíná však nový rok a s ním spojená pravidelná údržba.

Třetí nejvyšší patro Eiffelovy věže bude uzavřeno v termínu od 8. ledna do 9. února. Turisté stále budou moci navštívit první nebo druhé patro. Do toho nejvyššího se ovšem nedostanou. Ve třetím patře se budou provádět renovační a údržbářské práce, proto nebudou moci využít výtah nahoru. Je potřeba připomenout, že vrchol věže se každoročně potýká s poryvy větru a nepříznivým počasím. Následky je proto potřeba eliminovat. Modernizací také projdou všechny výtahy vedoucí nahoru. Dostanou vyšší výkon a budou energeticky úspornější.

Kdo tedy plánuje v tomto období návštěvu Paříže, měl by mít na paměti, že se prostě teď na vrchol nedostane a zvážit, zda svou návštěvu přeci jen o chvíli neposune. Samozřejmě, Paříž je plná krásných památek, avšak bez návštěvy Eiffelovy věže by to bylo trochu jako jíst suchý chleba bez másla. Turistické centrum sice láká k návštěvě i během pravidelné údržby, ale 2. patro s 360stupňovým výhledem věže nemusí být dostačujícím zážitkem.

Jak to bude se vstupenkami během údržby?

Vstupenky jsou stále v prodeji, je vhodné si je zarezervovat dopředu. Nejjednodušší formou, jak se dostat do druhého patra ve výšce 116 metrů (s tím, že máte v ceně vstup i do prvního podlaží), je výtahem. Dospělí tak zaplatí 18,80 euro (461 korun), mládež od 12 do 18 let to má za 9,40 euro (230 korun) a ti nejmenší pak za 4,70 euro (115 korun). Pokud byste zvolili variantu po schodech, pak výrazně ušetříte. Dospělí návštěvník zaplatí 11,80 euro (289 korun), mládež 5,90 euro (144 korun) a za děti to jsou tři eura (73 korun). Kdyby si nějaký pár chtěl udělat návštěvu Eiffelovy věže romantičtější, může si koupit vstupenku v hodnotě 37,80 euro (928 korun) za osobu a dostat k tomu skleničku šampaňského. Ceny do posledního patra, které je ale aktuálně uzavřené, jsou už trochu vyšší. Plná vstupenka stojí 29,40 euro (722 korun) – se šampaňským je to pak 51,40 euro (1 262 korun), za mládež 14,70 euro (361 korun) a děti to mají za 7,40 euro (181 korun).

Rezervační kalendář je velice intuitivní. Stačí si zvolit datum návštěvy, následně navolit kolika osob se jedná. V dalším kroku vyberete, na jakou úroveň Eiffelovy věže chcete – aktuálně to jde tedy jen do druhého patra – a zvolíte variantu vstupenky. V posledním kroku zbývá vybrat čas návštěvy. Na závěr zkontrolujete, co jste si vybrali a zaplatíte.

Zdroj informací: Autorský text, zkušenost autora textu, Tour Eiffel Paris, Office de Tourisme de Paris
Foto: Pixabay