Vstup do Malawi zajišťují nově elektronická víza

Autor:

Vláda Malawi oznámila médiím, že vstup do země se zase o něco usnadní, a to zprovozněním elektronických víz. Turisté se nyní nebudou muset složitě dostávat na ambasádu a vyplňovat hory papírů s žádostí o vízum. Vše půjde od 1. listopadu zcela online z pohodlí domova.

Aby turisté mohli online vízum získat, budou se muset nejdříve zaregistrovat na webových stránkách Malawi e-Visa System. Tam naleznou průvodce, který jim prozradí, co budou k požádání víza potřebovat a jestli splňují podmínky, hned po tom, co zadají datum cesty, státní příslušnost a typ požadovaných elektronických víz.

Pasovou fotografii a dokumenty lze snadno nahrát na web. Poté bude žadatel požádán o zaplacení e-visa platební kartou. Jednorázové vízum platné na 90 dní stojí necelých 1700 korun pro většinu zemí světa. Víza pro více vstupů platné buď na 6 měsíců nebo jeden rok a stojí zhruba 5600 korun.

Ministerstvo zahraničí dále přezkoumá každou žádost o vízum a následně se do tří dnů vyjádří schvalovacím dopisem. Úspěšní žadatelé o vízum si budou moci e-vizum stáhnout a vytisknout, aby jej mohli ukázat imigračním úředníkům při příjezdu do země.

Zdroj informací: CNN, MZV
Zdroj foto: Pixabay