Vybrali jsme místa, která možná neznáte, ale určitě stojí za objevení

Autor:

Na světě existuje mnoho různých míst, která jsou turisticky oblíbená a ročně je navštíví sta tisíce lidí. Pak jsou tu místa, která jsou stejně krásná, avšak lidé je ještě tolik neobjevili a možná to je lepší. Jak víte, ty turisticky oblíbená místa často podléhají návalu lidí a nespočet zemí se rozhodlo své památky, nejen ty kulturní ale i přírodní chránit po svém. Je to primárně o nás lidech a o tom jak se k přírodě chováme. Občas by neškodilo se nad tím zamyslet.

Ostrov Flores

Pokud nenávidíte na jednom místě velké množství turistů, že nevíte, kam dřív před nimi utéct, je tento ostrov právě stvořený přímo pro vás. Nacházíte se téměř v panenské přírodě s krásnými plážemi a přírodou, kterou protékají přírodní teplé prameny. Pro místní obyvatele budete velká atrakce, protože nejsou zvyklí na turisty. Jestliže jste světlejší typ a máte světlé vlasy nebo oči, věřte, že se vás budou chtít dotknout, aby se přesvědčili, že jste skuteční. Moderní výdobytky doby byste zde hledali opravdu marně. Koho tu ale určitě potkáte, jsou varani, největší žijící ještěři na světě. Zajímavostí jsou i kráterová jezera.

Huacachina

Nejnepravděpodobnější místo k životu na světě, řekli byste si. V nejsušší poušti Atacama je na míle daleko vidět jen písek, ale také něco navíc. Nalézá se zde zelená oáza s velkým jezerem a rezidencemi kolem něj. Několika metrové písečné hradby zajišťují místu nerušený klid od nezvaných návštěvníků. Místo se stalo velmi oblíbeným pro odpočinek od ruchu města. V oáze žije kolem 120 stálých obyvatel a na chuť oáze pomalu přichází i turisté. Celé jezero kolem dokola obklopují palmy, které jsou také hlavním poskytovatelem stínu a odpočinku před horoucím sluncem. Bohužel jezero vysychá a tak místní musí vodu doplňovat z externích zdrojů. Jaká je budoucnost oázy? To si nikdo netroufá říct.

Mariánské ostrovy

Na těchto ostrovech v Mexiku se nachází jedno prapodivné místo, které vzniklo v důsledku výbuchu bomby v 20. století. Oblast vypadá jako idylické místo s křišťálově čistou mořskou vodu a pláží. Kdysi o místě nevěděl nikdo, teď díky sociálním sítím se stalo turisticky navštěvované, ale nemusíte se bát na ostrově nehrozí žádné nebezpečí. Mexická vláda tu už žádné testování svých zbraní neprovádí. Chcete-li se na vysněnou pláž dostat, musíte plavat téměř 24 metrovým tunelem, který se otvírá na okraji ostrova s volně žijícími zvířaty. Dodnes je souostroví neobydleno. Dostat se sem dá pouze s certifikovanými dopravci. Bohužel je třeba počítat s menším soukromím a to zejména v zimních měsících, kdy se sem vydává mnoho turistů.

Foto: Shutterstock.com