Vyrazte objevovat neznámé kouty Německa

Autor:

Německo bylo středem světové historie. Cestovatelé ale dnes míří do fascinujícího města Berlín, aby si na vlastní oči prohlédli pozůstatky událostí 20. století. Hlavní město je tak nejoblíbenější destinací v zemi, avšak každá ze spolkových zemí Německa se může pochlubit nesčetnými zajímavostmi. Ať už to jsou honosné paláce, tajemné lesy nebo malebné vesnice. Každý kout Německa má co nabídnout.

Zatímco se Bavorsko vyznačuje smaragdově zeleným teréném a hrady, které vypadají jakoby je někdo vytrhl ze stránek knih dětských pohádek. Sever je domovem třpytivých přímořských měst jako je třeba Hamburk a Brémy. Mezi tím vším se skrývají poklady jako třeba 45 000 let stará jeskyně nebo nádherně netknuté národní parky.

Národní park Berchtesgaden

Alpská jezera a hory pokryté peřinou z ledu jsou jen některé z přírodních divů, které můžete v tomto parku nalézt. Cestovatelé si místo také zamilovali pro outdoorové aktivity pro celou rodinu. Absolvovat můžete vysokohorské túry nebo jen prozkoumat kamenné soutězky. Své si zde najdou i lyžaři. Národní park naleznete na pomezí Rakouska a Něměcka.

Klášterní knihovna v Wiblingen

Knihovna byla založena v roce 1093 v Ulmu. Právem patří mezi nejkrásnější knihovny světa.Zajímavostí jistě je, že sochy a ozdobné prvky jsou vyrobeny ze dřeva, přestože na první pohled vypadají, jako by byly vyhotoveny z drahého mramoru. Této technice se přezdívá scalola. Nezapomeňte zavřít pusu, až budete očima lhtat každý centimetr knihovny.

Foto: Pixabay – Bastei

Paví ostrov

Ve vodách řeky Havoly naleznete výběžku na jihozápadě Berlína. Nachází se tak v nejsevernější oblasti zámeckých areálů. Na okraji ostrova naleznete malý, za to pohádkově vypadající, hrad. Při svých toulkách můžete také narazit na hejna pávů, kteří se tu chovají. Zajímavostí je, že dříve se výběžek nazýval králičí, protože tu místo pávů chovali králíky.

Sylt

Ostrov naleznete v Severním moři. Přestože není nikterak veliký, nachází se v něm mnoho přírodních pokladů. Například geologický zázrak, který se nazývá Morsum Kliff. Jedná se o sklaní útvar, který stoupá 20 metrů k nebi a je paletou různých barev. To je výsledkem kombinace černé slídy, červeného pískovce a bílého písku. Oproti tomu 40 kilometrů dlouhá bělostná pláž, která se táhne kolem ostrova, poukazuje zase na jinou stránku nepoznaného Německa. Plochá zeleň, pasoucí se dobytek a doškové příbytky vás vtáhnou do děje středověkého filmu či snad Pána prstenů?

Bastei

Skalní útvar se tyčí téměř 200 metrů nad řekou Labe v německém národním parku Saské Švýcarsko. Z vrcholu pískovcového mostu se můžou návštěvníci kochat výhledy do údolí. Stojí za to navštívit i zbytky skalního hradu Neurathen a také další vyhlídky a vyhlídkové plošiny. Bastei také leží u lázeňského městea Rathen a o větší kousek dál narazíte už na Drážďany. Lepší je sem vyrazit mimo sezónu, kdy bývá méně turistů.

foto: pixabay