Vyrazte za romantikou nejen na Valentýna. Tu pravou atmosféru zažijete i mimo Evropu

Autor:

Pokud Češi tráví den svatého Valentýna v zahraničí, nejčastěji je najdete v celoročně oblíbeném Egyptě. Přinášíme ale i doporučení na několik super romantických míst, která mohou posloužit jako inspirace, kam jinam ještě letos vyrazit. Případně se mohou stát skvělým valentýnským dárkem či tipem, kde příště oslavit společné výročí.

Romantika v Evropě

Ať se podíváte na jakékoli světové žebříčky nejromantičtějších míst na světě, přední příčky vždycky okupuje Paříž se svými romantickými uličkami plnými malých kaváren a voňavých pekáren, i dechberoucími výhledy z Montmartru a obzorem s Eiffelovou věží, která je vidět odevšad. V závěsu se pak drží italské Benátky s legendárními kanály. Možná, že nikde jinde na světě neproběhlo tolik žádostí o ruku, jako právě na místních gondolách.

Pokud hledáte romantiku u moře, ale nechcete cestovat přes půl světa, zamiřte na řecké Santorini, kde zažijete jedny z nejkrásnějších západů slunce, odrážející se v typické modro-bílé architektuře. Santorini se často považuje za nejkrásnější řecký ostrov, a tím pádem patří také k nejoblíbenějším, ale velkých davů se nemusíte bát. Už v roce 2018 tu vyhlásili limit 8000 lidí za den a víc jich sem nesmí.

Luxusní líbánkový ráj

Synonymem zamilovaného ostrova jsou jednoznačně Maledivy. Jezdí se sem na líbánky, a dokonce i na samotné svatební obřady, přestože sňatek z Malediv nemá právní platnost a je jen symbolickým obřadem. „Zamilovaní tohle místo zbožňují nejen proto, že jde o naprostý ráj na zemi, s tím nejbělejším pískem a nejtyrkysovějším oceánem, ale také tu najdete příjemné soukromí a v nabídce je opravdu velké množství luxusních novomanželských chatiček na pláži nebo přímo na vodě,“ doporučuje Jiřina Ekrt Jirušková z cestovní kanceláře Invia.

Podobně panenské pláže nabízí i Seychely, které ale mohou být lepší volbou, pokud chcete vyrážet i na procházky a výlety. Jsou tu deštné pralesy, vodopády, svahy s bujnou vegetací, rozmanitou faunou a flórou, ale i hory. Není divu, že 115 ostrůvků, které patří k tomuto souostroví, si oblíbili také surfaři a milovníci potápění. Můžete zde obdivovat překrásně zbarvené korály i vraky dávno potopených lodí.

Low budget luxus

Jestli chcete zažít romantiku na bělostných plážích, ale zároveň si musíte hlídat rozpočet, určitě vás nadchne například Thajsko. Klidnější dovolenou nabízí Krabi, naopak více to žije na ostrově Phuket. Podobně je na tom také sousední Kambodža, která je sice u turistů stále oblíbenější, ale oproti Thajsku zůstává v podstatě neobjevená. „Takovému východu slunce v kulisách slavného chrámu Angkor Wat se jen tak něco nevyrovná. Navíc kambodžský ostrov Koh Rong je dokonalým rájem, jehož pláže jsou podobné těm v Karibiku či na Maledivách,“ popisuje Jirušková.

Výlet za moře

Jestli milujete barevné země s pestrou kulturou a tím nejlepším jídlem, možná bude vaším vysněným místem Mexiko. Pokud naopak chcete super barevnou především přírodu, vyrazte na Havaj. Tak barevnou a věčně rozkvetlou krajinu hned tak někde nezažijete. Navíc, jestli jsou tady na něco připraveni, tak jsou to líbánky a romantické pobyty ve velkém americkém stylu.

A pokud vás na plážové dovádění a romantiku v pravém slova smyslu moc neužije, možná vás nadchne výlet do amerického státu Nové Anglie. Do místní oblasti Berkshires často vyrážejí americké páry na svoji první společnou dovolenou. Stojí to za to celoročně, ale proslulý je místní podzim, který tu údajně patří k těm nejkrásnějším a nejbarevnějším na světě.

Zdroj informací: Invia
Foto: Pixabay