Záhadné místo, které patří mezi nejstrašidelnější na světě, najdete v Česku

Na cípu Plzeňského kraje se nachází vesnice Luková. V ní stojí zchátralý kostel ze 14. století. Jeho nynější vzhled poznamenaly obě světové války. Kdysi tu vedle sebe sedávali Češi i Němci, ale po příchodu druhé světové války se mnohé změnilo. Dnes obývá kostel někdo úplně jiný a je tak mrazivou vzpomínkou na kdysi živé místo.

Starými rozbitými okenicemi prosvítá dovnitř paprsek ranního slunce. V šeru kostelních lavic sedí záhadné postavy, které se nemodlí k Bohu, neboť ten z kostela odešel už dávno. Postavy jsou zahalené a nemají ani tváře. Nemluví, nedýchají a jen hledí směrem, kde kdysi asi býval oltář.

Jakmile se přiblížíte k hranicím kostela, určitě vás zamrazí na zádech. Jeho exteriér vypadá stejně jako interiér. Vše je téměř před rozpadem. Kdo by sem chodil, řekli byste si. Ale jakmile vstoupíte do útrob kostela, budete vědět. Jestliže venku se vám to moc nezdálo, uvnitř si jistě vzpomenete, na některý horor, který jste nedávno viděli.

V lavicích najdete sochy ztvárňující osoby, které se zde dříve chodívali modlit k Bohu. Ten však z místa už odešel. Ročně se na místo jezdí dívat nejen Češi, ale i cizinci z celého světa. V roce 2012 využil místo mladý umělec studující na Západočeské univerzitě pro svou bakalářskou práci. Do nitra kostela tak umístil 32 sedících i stojích soch. Do materiálu některých soch je přidán fosfor a tak pokud na ně celý den svítí slunce, večer světélkují, což místu dodává strašidelnější dojem. Kostel se téměř okamžitě stal senzací a na některých zahraničních webech se začal kostel objevovat v žebříčkách nejstrašidelnějších míst na světě.

Díky dobrovolnému vstupnému se může postupně kostel opravovat. Do dnešního dne bylo vybráno bezmála už 400 000 korun. Pokud chcete kostel navštívit, musíte se nejdříve předem telefonicky objednat na čísle +420 606 169 636 u pana Petra Koukla, který bydlí vedle kostela a stal se tak dobrovolným průvodcem. Kostelem provází ve svém volném čase a tak počítejte, že doba bude velmi omezena, většinou jsou to jen soboty. V nabídce jsou samozřejmě i večerní prohlídky pro otrlé.

Foto: flor.cz, plzen.cz


Místo pro vaše názory

CestujemeNovinkyZajímavosti