Zátoka boháčů aneb Vydejte se do Portofina na pobřeží Italské riviéry

Autor:

Město nebo chcete-li malá vesnička leží v klidné zátoce Italské riviéry. Je ohraničena stále se zelenající přírodní rezervací a také mořem. Přímořské letovisko dýchá luxusem. Často můžete u pobřeží vidět kotvit drahé jachty a lodě. Charakteristické jsou pro místo také barevné fasády domečků. Místo můžete navštívit v jakémkoli období roku a vždy bude okouzlující. Čeká na vás skvělá kuchyně a také hlavně přírodní skvosty. Samozřejmě, že je vesnička nejvíce vyhledávaná právě v létě a tím se také stává jakýmsi malým rájem na zemi.

Ač by se mohlo zdát, že tu není co k vidění, opak je pravdou. V blízkosti Portofina, vlastně hned naproti zátoce na kopci stojí Castello Brown. Hrad je tu už od 15. století a sloužil jako obranná složka území. Určitě vás ohromí basreliéfy a architektonické ozdoby z mramoru a břidlice. Dále můžete navštívit maják, který se nalézá na cípu celého výběžku do moře. Přestože dle mapy by se mohlo zdát, že od centra městečka je to daleko, tak zdání jen klame. K majáku dojdete pěšky za pouhých 20 minut. Stejně zajímavé je gotické Oratorio della Confraternita dell’Assunta, které uvnitř budovy uchovává různá umělecká díla, včetně dřevěné sochy z 12. století Nanebevzetí Panny Marie.

Foto: Pixabay – Portofino

Velkou zajímavostí působí celá poloha Portofina. Z obou stran ho omývá moře. Avšak jak vidíte z fotek, jedna strana je přeci jen o něco níž než ta druhá a vytváří to tak velmi zajímavou přírodní scenérii, kterou by byla škoda nezvěčnit na fotoaparát. Z přístavu Portofino můžete také vylézt po schodech označených jako Salita San Giorgio na náměstí Chiesa di San Giorgio. Zde se nalézá románský kostel, který byl v padesátých letech zničený bombou. Po druhé světové válce prošel rekonstrukcí a díky tomu byla objevena stará skrytá kaple.

Pokud se nebudete chtít jen opalovat na jachtě, můžete vyrazit do uliček Portofina a navštívit řemeslné dílny. Třeba se přiučíte něco nového. V létě tu na vás čeká mnoho večerních akcí. Vydat na výlet se můžete například do Monte di Portofino a co takhle plavba po zálivu Tigullio? Večer můžete posedět v jedné z místních restaurací na pobřeží a vychutnat si připravované mořské pochutiny. Doporučujeme zavítat do restaurace Chuflay. Podávají tu vynikající vína. Avšak nutno podotknout, že je to tu poměrně dražší, než jak jsme zvyklí jinde v Itálii. Ostatně co se týče jídla, opět nezapomeňte, že jste v Itálii. Oběd se podává mezi druhou a čtvrtou odpoledne a večeře nezačne dřív jak v osm večer. Stejně tak je třeba počítat s cenami. Pokud chcete ušetřit, jezte v jiném městě než je Portofino.

Foto: Pixabay – Portofino

Jestliže vás místo omrzí, ale máte ještě několik dní na to tu zůstat, můžete se vydat například do Janova nebo Cinque Terre. Obě místa se nachází nedaleko Portofina. Na druhou stranu, jednu z nejlepších věcí, kterou můžete v Portofinu dělat, je prostě a čistě relaxovat. Procházet se po malebném městě, dýchat čerstvý mořský vzduch a zakotvit na konci přístaviště Marconi, kde se mimochodem nachází velmi dobrá vinárna.

Ti, kdo přiváží z dovolených suvenýry, mohou navštívit místní obchůdky. Jestli si nepotrpíte na luxus nebo to vaše finanční možnosti nedovolují, pak raději kupte výrobky od místních řemeslníků. Samozřejmostí jsou také klasické obchody se suvenýry jako jsou magnety, pohledy a korálky. Také i při tomhle je třeba myslet na to, že jste v Itálii, takže otevírací doba obchůdků je víc než nevyzpytatelná. Často se vám tedy stane, že bude spíš zavřeno.

Foto: pixabay