Zavazadla vhodná pro kosmickou turistiku

Autor:

K oslavě 50. výročí přistání na Měsíci vytvořila nejmladší astronautka ve výcviku kabinové zavazadlo, který nese úsměvný slogan „jeden obrovský skok pro zavazadla“. Nepřipomíná vám to něčí slova? Teprve osmnáctiletá Alyssa se spojila s londýnskou značkou Horizn Studio, aby ve spolupráci vytvořili zavazadlo NASA inspirované Apollo 11. Zřejmě si tento kufr nekoupíte, abyste s ním jeli k moři, ale třeba za pár let…

Kosmický kufr bude obsahovat polykarbonátové tvrdé pouzdro pro letecký průmysl. Dále pak nabíjecí port pro mobilní zařízení. Otočná kolečka jsou už jen samozřejmostí. Celý kufr doplňují barvy bílé, oranžové a modré. Tedy barvy mise Apollo. Nakoupit si jej budete moci už od 19. července, avšak cena nebude vůbec nízká. Jeden kufr vás tak přijde na 600 liber.

Horizn Studio spolu s mladou astronautkou má ambiciózní plány a rádi by vytvořili co nejvíce působivé a technologicky nejvyspělejší zavazadla, která budou ideální pro cestování na Mars a jiné planety po galaxii. To, co se zdálo před pár lety jako holý nesmysl, začíná dnes být pomalu realitou. Takové kufry budou k dispozici kolem roku 2030. Zavazadla budou navržena pro nulovou gravitaci a také budou obsahovat mnoho zajímavých funkcí, jako třeba elektromagnetické pouzdro nebo biometrické zabezpečení.

Sama Alyssa tvrdí, že spolupráce s firmou byla fascinující a je zvědavá, zda se za několik let opravdu dočkáme konečně cesty na Mars a její kufry tak dostanou na větším smyslu.

Foto: Shutterstock.com