Zažijte barvy podzimu na kouzelných místech Evropy

Autor:

Je třeba se smířit s tím, že nás definitivně opustilo horké léto a denní teploty už nebudou atakovat čtyřicet stupňů. Nachází druhá nejlepší fáze roku, kterou je podzim. Listí se postupně bude zbarvovat do odstínů oranžové a vy budete odolávat s hrnkem horké čokolády podzimní depresi. Pokud chcete utéct ze všedního dne a vidět podzim jinýma očima, pak neváhejte a navštivte jedno z následujících míst.

Forest of Dean

Jedná se o starobylý les v Gloucestershire v Anglii. Kdysi sloužil jako lovecké místo pro královskou rodinu. Stromy ze zdejšího lesa byly používány k výrobě válečných lodí Tudorovců. Dnes je vše už jinak a les slouží primárně k procházkám a podzimnímu veselí. V lese se tak míchají listy z dubů, buků a kaštanů. Při pobytu si dávejte pozor na lesního obyvatele, kterým je divočák. Žije tady od roku 2006, avšak pravděpodobnost, že na něj narazíte je velmi malá. Les je také vhodný pro jízdu na kole.

Loire Valley

Francie je vhodná k navštívení v každém ročním období, avšak na podzim ji, jako jiným místům, připadá takové větší kouzlo. Většina hroznů se začíná sklízet, a tak nemůžete doufat, že tajně ochutnáte výběrové víno. Tekutý mok vás ale jistě zahřeje večer při posezení u hořícího krbu. Vinice se v údolí Loiry začínají zabarvovat do barvy pomerančů a rána bývají zpravidla chladnější. Avšak stojí za to si přivstat a jít se projít do vinice, než první sluneční paprsek dopadne na zem, pak na vás čeká opravdové kouzlení matky přírody. A až vás přestane bavit víno, není nic lepšího, než se vydat prozkoumávat okolní romantické zámky.

Pitlochry

Oblast naleznete ve Skotsku. Přestože se nejedná o listnatý les, nýbrž ten jehličnatý, můžete se těšit také na zajímavé barevné scenérie. Projít se můžete až k nedaleké přehradě a odsud pozorovat přírodu, jak si žije svým vlastním životem. Myšlenky a problémy nechejte zavřené doma a užívejte si pohodu a relax, které vám místní prostředí nabízí. Není to osvobozující? Žádné město, hluk a především lidé. Dostanete-li se na druhou stranu řeky, pak můžete pozorovat meandr a plynoucí řeku Tummel. Takový „český Máj“.

Foto: Shutterstock.com