Žena přežila v australské poušti díky třem věcem

Autor:

Mělo to být normální odpoledne. Parta kamarádů se rozhodla, že se projedou do pouště. Žena, která se ztratila, jela 19. listopadu se svými přáteli na výlet. Auto naneštěstí uvízlo v korytě řeky. Všichni se jej snažili vyprostit, ale nepodařilo se. Signál na telefonu byl také velmi slabý. Rozhodli se tedy, že setrvají v autě, třeba je někdo najde.

Tři dny společně trávili čas a jediné, co je drželo na živu, byla voda, sušenky a také několik plechovek míchané vodky. Díky řece také přežili horoucí dny a v noci, kdy byla naopak zima, spali v autě. Při objevování okolí našla skupina zavlažovací díru, díky které také získali drahocennou vodu. Sice nebyla hygienická ani čistá, ale udržela je na živu.

Nakonec se skupinka rozhodla, že se musí vydat pro pomoc. Zbývající dva společníci se vydali k dálnici a Tamra zůstala na místě, protože nevěřila, že by její pes cestu přežil. Možná to, že zůstala na místě, ji zachránilo život. Zatímco se Tamra našla a byla převezena po 12 dnech v poušti do nemocnice silně dehydrovaná, její spolucestující jsou stále nezvěstní.

Policie pátrá po dvou zbývajících lidech, avšak pátrání je ztíženo tím, jaký rozmanitý terén se v australských pouštích nachází. Od písečných dun po oblasti hustého lesa.

Foto: pixabay