Žena riskovala život, aby zachránila koalu

Autor:

Austrálii sužují nekontrolovatelné plameny ohně. O život přišlo už šest lidí a stovky domů shořely. Přesto se našla jedna dobrá ženská duše, která neváhala a odvážně se vrhla mezi hořící stromy, aby zachránila uvízlou koalu na stromě. Video se ženou, která si svlékla košili a následně běžela napomoct zvířeti, obletělo svět.

Do košile chytila chlupatého tvora a následně po tom, co jej odnesla do bezpečí, ho polila vodou, aby uhasila hořící srst. Poté zvíře odvezla do záchranné stanice. Během letošních požáru se předpokládá, že zahynulo přes 300 koal. Nemocnice Port Macquarie založila účet GoFoundMe, aby získala potřebné peníze na péči o zvířata, která byla požárem zraněna.

V nemocnici je nyní 31 koal, která utrpěla menší či větší zranění. Většina z nich bojuje s popáleninami. Australská vláda uvádí, že ve volné přírodě žije posledních 31 tisíc koal, o to je úhyn zvířat bolestivější. Změny klimatu se odráží i na horoucích vedrech v Austrálii, které tak napomáhají vzniku požárů. Ty se pak nekontrolovatelně šíří kvůli suchu.

Foto: pixabay