Ženeva nabízí turistů bezplatné dárkové karty

Autor:

Švýcarské město nabízí návštěvníkům finanční pobídku k návštěvě ve formě dárkové karty. Tu lze použít v různých hotelech, restauracích, kavarnách nebo při jiných aktivitách. Vlivem padnemie je cestování stále omezené a každý stát se snaží po svém vyrovnan s krizím a tím, jakým způsobem nalákat cestovatele do své země.

Dárková karta má hodnotu necelých 100 eur. Použít přitom jde zhruba v 58 hotelech a v 66 stravovacích zařízení. Každý turista takovou kartu obdrží pokud se přihlásí na recepci hotelu, který je zaregistrovaný do programu. Stejně tak v zemi musí zůstat minimálně dvě noci, aby mohli využít dárkové karty. Na jeden pokoj je vydána vždy jedna karta a její platnost je do konce letošního roku. Pokud nevyčerpáte celou částku, nebudete vám nic vráceno.

Výhoda je, že pokud dorazíte na mezinárodní letiště v Ženevě, můžete získat bezplatnou 80 minutovou jízdenku na městskou hromadnou dopravu. Navíc, pokud budete ubytování v mládežnické ubytovně, kempu a nebo některých hotelech, získáte „Ženevskou dopravní kartu„, která vám zajístí cestování veřejnou dopravou zdarma.

Švýcarsko je otevřené pro všechny země s nízkým rizikem infekce. Lidé, kteří do země přicestují ze zemí, kde je výskyt infekce koronaviru vyšší, musí po vstupu do země do karantény. V současné době jsou hranice Švýcarska otevřeny i pro občany České republiky.

Foto: Pixabay