Zhangya Danxia: Magicky zbarvená Čína

Autor:

Když se podíváte na úvodní fotografii, jistě vás napadne, že to musí být podvod a fotografie je upravená v některém z grafických programů. Opak je ale pravdou, tyto nádherně duhově zbarvené kopce můžete objevit právě v Číně. Autorem těchto barevných kombinací je samotná matka příroda.

Území duhových hor je velmi hornaté a špatně přístupné. Jedná se o jednu z oblastí, které jsou v Číně téměř nezmapované. Celý úsek kopců se rozpíná na rozloze o 40 kilometrech čtvereční a nachází se poblíž kdysi známé Hedvábné stezky.

Sluneční paprsky během dne zajišťují, že se jednotlivé vrstvy barevného pískovce barevně mění. Naleznete tu barvy jako je žlutá, červená, ale i zelená. Pokud vás napadá otázka, jak mohla příroda zbarvit horninu, odpověď je jednoduchá. Jednalo se o proces dlouhý v řádu 24 milionů let, na kterém se podílelo zohýbání tektonických desek. Vše pak dokončilo počasí a vítr.

V Duhových horách jsou nainstalované různé vyhlídkové plošiny, ze kterých mohou návštěvníci obdivovat krásu hor. Podobný barevný úkaz byste mohli naleznout ještě v Kanadě, avšak tamější hory nejsou tak jasně barevné jako tady v Číně.

Foto: pixabay


Místo pro vaše názory