Zrcadlový dům ve švýcarských Alpách

Autor:

Umělec Doug Aitken odráží krásu švýcarských Alp v jeho nejnovější instalaci s názvem Mirage Gstaad. Dům, který byl postaven v duchu westernu je z venku celý oděn do zrcadel. Dům je tak dokonale maskován okolní přírodou, která se v zrcadlové fasádě odráží. Nenarušuje svou moderností scenérie hor ani lesů. Je s krajinou zcela synchronizovaný.

Do domu se můžete podívat. Jistě vás ohromí kaleidoskopický efekt, který ohýbá světlo a vytváří tak neočekávané obrazce, díky zrcadlům, kterých je v interiéru také požehnaně. Dům je inspirován architektem Frankem Wrightem a architekturou amerického Západu. Samotný autor objektu říká, že se jedná o jakousi smyčku, ve které se odráží zásah člověka a zároveň nevinnost okolní přírody. Interiér domu se nese v duchu minimalismus a převládají mu přírodní prvky jako je například dřevo.

Když napadne první sníh, je zrcadlový dům teprve neviditelný. Dům se nachází ve výšce 1049 metrů nad mořem. První z domů z produkce Aitkena byl postaven v srdci kalifornské pouště. Druhý dům se pak nachází od loňského roku v Detroitu, a to  uprostřed historické budovy. Posledním skleněným domem je ten ve Švýcarsku. Jistě ale nebude posledním kouskem z Aitkenovy dílny.

Neotálejte s návštěvou, neboť dům zůstane na svém místě pouze dva roky, poté bude demontován. Co se s ním stane, není zatím známo. Jisté ale je, že se jedná o jedno z magických míst v horách, které za to stojí navštívit.

Foto: Shutterstock.com