China Airlines oficiálně potvrdila, že se Praha stane šestým evropským městem, odkud dopravce bude provozovat přímé lety do Tchaj-peje.
Tchaj-wan je země, která turisty láká na nádhernou přírodou, zelený čaj i moderní metropole. Je to také země moderních technologií a nabízí řadu turistických lákadel. V hlavním městě Tchaj-pej se nachází například nejvyšší budova světa, která má 101 podlaží nebo Palácové muzeum, ve kterém jsou k nahlédnutí sbírky ze Zakázaného města. A pozor více jak desetinu plochy zde tvoří národní parky. Rozhodně je v zemi co objevovat!
Je to velký úspěch pro pražské letiště, protože o propojení se usilovalo již několik let. Linku bude obstarávat dopravní letadlo A350-900. „Novou linkou posílíme i příjezdový cestovní ruch. Před pandemií, tedy v roce 2019, navštívilo Českou republiku přes 190 tisíc cestujících z Tchaj-wanu, loni jich bylo pouze 13 791, což znamenalo pokles o téměř 93 procent. Změnit by to mohlo právě přímé letecké spojení Praha – Tchaj-Pej. Spojení navíc nabídne cestujícím z Prahy i možnost pohodlných přestupů do celé řady destinací dopravce China Airlines v Asii a Tichomoří,” řekl v tiskové zprávě Jíří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.
Otevření nové linky však nezajistí pouze možnost dostat se rychle na druhý konec světa, ale otevře prostor pro bilaterální obchod a cestovní ruch. „Očekáváme velký zájem ze strany tranzitního trhu Japonska, Koreje a Vietnamu, což umožní většímu počtu asijských cestujících projíždět Tchaj-wanem na cestě do České republiky a zpět a posílit tak postavení Tchaj-wanu jako regionálního tranzitního uzlu,“ dodává Kao Shing-Hwanga, prezident China Airlines.
Při pohledu do rezervačního systému China Airlines zjistíme, že letenky je možné koupit od listopadu. Pokud zvolíme odlet 15. listopadu, vyjde nás jedna letenka na necelých 10 tisíc korun. V ceně jsou zahrnuty dvě příruční zavazadla (kabelka a palubní kufr) a dva velké kufry pro odbavení (obě musí mít váhu do 46 kg).
Zdroj informací: Letiště Praha
Foto: Letiště Praha