Po celé Asii se již za pár dní, tedy 12.února, začne slavit lunární Nový rok, tentokrát ve znamení buvola. Bohužel kvůli pandemii se většina akcí neuskuteční a vše se tak nějak přesune do online světa.
Čínský Nový rok znamená záčátek nového roku v tradičním kalendáři a zároveň se jedná o nejdůležitější čínský svátek vůbec. Festival se bude konat po celé zemi a v období mezi 11. a 17. únorem jsou v Číně tyto dny vyhlášeny jako státní svátky. Každoročně svátky trvají dva týdny a vše oficiálně končí 26. února. Každý netrpělivě očekává začátek nového roku, protože to přináší jakousi naději na lepší budoucnost. Ostatně jak se říká, něco starého končí a něco nového začíná.
Jak již bylo řečeno, letos bude vše jinak. Neuskuteční se ani tradiční slavnostní ohňostroj ani barevný lampiónový průvod. Kvůli koronaviru budou oslavy stejně jako loni omezené. Některé akce se ale přesunou na internet, a zájemci se tak budou moci například přiučit něčemu novému buď z čínské gastronomie nebo i historie země. Každý si může najít obor, který ho bude zajímat. V některých dnech bude probíhá čtení knih a semináře na ukázku tradičních řemesel a tradic.
Co rok Buvola přinese?
Celý rok se ponese v duchu seberozvoje a sebevzdělávání. Zatímco předchozí rok Krysy byl poměrně neklidný a plný změn, rok Buvola by měl být opačného rázu. Traduje se ale také to, že lidé, kteří letos budou chtít něčeho dosáhnout, na sobě budou muset pořádně zamakat, protože nic nedostanou zadarmo, ale za to odměna za vytrvání bude velmi sladká.
Lidé si údajně finančně polepší. Buvol je také jakýmsi patronem vztahům, a tak se letos dočkáme narovnání vztahů a posílení mezilidských pout na veškerých úrovních – tedy nejen v partnerském životě, ale i v tom pracovním.
Zdroj informací: China tours, Reflex
Zdroj foto: Pixabay