Aerolinka Rosa Airlines chce v Česku provozovat vnitrostátní lety

Autor:

Z Českých Budějovic do Prahy letadlem? Již brzy to může být realita. Nová letecká společnost Rosa Airlines, kterou zatím neoficiálně založil Ivan Chemtob, má v plánu spustit od léta vnitrostrátní lety po České republice. Zajímavostí ale je, že tato společnost zatím nemá licenci k provozování leteckého dopravce. Nejsou tedy plány letecké společnosti příliš ukvapené?

Pan Chemtob je přitom přesvědčen, že provozování vnitrostáních letů mezi Prahou a jinými městy, zejména pak Českými Budějovicemi (letiště Planá), má velký potenciál. Zejména asijští turisté by mohli tuto linku využívat k snazším přesunům do oblíbeného Českého Krumlova. Později by se mohly přidat pravidelné lety i z měst našich zahraničních sousedů. Zkušenosti s oborem Chemtob jistě má, neboť v minulosti působil například u letecké společnosti Air France. Cestující by tak v budoucnu mohli létat z Českých Budejovic turbovrtulovými dopravními letouny ART 72-600.

Letiště v Budějcích prošlo nákladnou rekonstrukcí, která byla dokončena loni a stála více než 700 miliónu korun. V současné době letiště prochází fází certifkace, aby na něm později mohly přistávat letadla jako Boeing 737 nebo Airbus A320. Aby se letiště mohlo uživit, muselo by ročně přepravit minimálně 80 tisíc cestujících. Od druhého ledna zahájilo letiště zkušební provoz v režimu VRF den/noc.

Zdroj informací: Aerolinka Rosa Airlines – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay