Air France se vrací ke všem spojům jako před pandemií. Létat bude do celého světa

Autor:

Silná poptávka po cestování v kombinaci se zrušením posledních zbývajících cestovních omezení znamená, že letecká společnost bude provozovat leteckou dopravu na úrovni roku 2019.

V letní sezoně 2023 (duben–říjen) bude Air France létat až 835 letů denně do 191 destinací v 89 zemích.

Dálkové lety

Letní sezona 2023 bude znamenat přelom v dálkových letech společnosti Air France. Obnovení letů do Číny bude impulsem pro návrat k většímu počtu letů do Asie. Lety do Pekingu, Šanghaje a Hongkongu budou postupně přibývat v průběhu jara, aby k 1. červenci dosáhly počtu jeden let denně do každé destinace, což představuje 21 letů týdně. V Asii bude pokračovat s navyšováním kapacit do japonského Tokia, ve kterém letecká společnost obsluhuje obě letiště. Až 11 letů týdně na tokijskou Hanedu a 3 na tokijskou Naritu.

V reakci na dynamickou poptávku v Severní Americe přibývá také letů do tohoto regionu. Letos v létě bude letecká společnost provozovat až 180 letů týdně z/do 14 amerických destinací. V Africe začne od 12. června 2023 létat do Dar Es Salaam (Tanzanie) – tři lety týdně letadlem Boeing 787-9.

Francie a Evropa

Letos v létě bude společnost létat až 650krát denně do 106 francouzských a evropských destinací, aby svým zákazníkům ještě více usnadnila cestování na krátké a střední vzdálenosti. Nad rámec pravidelného letového řádu bude letecká společnost provozovat 66 sezonních linek ve Francii a Evropě, které budou startovat z Paříže a regionálních francouzských letišť.

Mezitím bude nízkonákladová pobočka skupiny Air France-KLM, Transavia France, provozovat téměř 200 krátkých a středně dlouhých linek do 120 destinací, z toho 100 do Francie z/do Paříže-Orly. Tím se stane hlavní nízkonákladovou leteckou společností operující z pařížských letišť.

Johannesburg

Společnost pokračuje v zavádění svých nejnovějších kabin pro dálkové lety, které postupně instaluje do 12 letadlech Boeing 777 300 ER. Již nyní jsou k dispozici na linkách do New Yorku JFK, Dakaru a Ria. Od 27. března 2023 pak i mezi letištěm Charlese de Gaulla v Paříži a Johannesburgem (Jihoafrická republika).

Zdroj informací: Air France
Foto: Pixabay