Aktuální stav jednání o otevření lyžařských středisek v ČR

Autor:

Komentář AHS k vyjádření ministra Blatného na otevření lyžařských areálů v ČR:

Pan ministra Blatný na dnešní tiskové konferenci sdělil, že navrhne na pondělním jednání vlády otevření lyžařských areálů od pátku 18.12.2020, což vnímáme pozitivně a hodnotíme jako rozumný kompromis. Pro nás je nejdůležitější zpráva, že otevřeme, a že to bude ke konkrétnímu datu. Uklidní to nejen provozovatele všech služeb na horách, ale i milovníky zimních sportů na sněhu. Samozřejmě jsou někde připraveni na lyžaře už nyní, ale vnímáme aktuální situaci u nás i v zahraničí a v této mimořádné době je třeba se chovat odpovědně.

Chtěli bychom poděkovat za vstřícné a konstruktivní jednání pracovní skupiny pro přípravu podmínek fungování ve skiareálech a samozřejmě i komunikaci se zástupci Ministerstva zdravotnictví. Vláda pravděpodobně již v pondělí schválí podrobná opatření pro provoz skiareálů v jednotlivých stupních PES, například management front, který je pro bezpečný provoz v lyžařských areálech klíčový.

Jsme připraveni dohodnuté podmínky naplňovat a chystáme apel na naše kolegy nejen ze skiareálů, ale i na ubytovatele, provozovatelé restaurací a další služeb v horských střediscích, abychom všichni přistupovali k sezóně odpovědně a přispěli ke společnému cíli – bezpečnému pobytu na horách. 

Zdroj informací: AHS
Zdroj foto: Pixabay