Autokino v Brně přivítá první návštěvníky aktuálními filmy i osvědčenou klasikou

Autor:

Foto: Pixabay

Šarlatán, Téměř dokonalá tajemství, Pomáda či Meky. To je jen malý výběr z filmů, které lidé uvidí v autokině na brněnském výstavišti. Oblíbený projekt se do veletržního areálu vrací v úterý 13. dubna.

Společnosti Veletrhy Brno a Kletch chtějí obnovením autokina dopřát Brňanům možnost kulturního vyžití, a to i v době vládních restrikcí. „V autokině budou samozřejmě platit přísná pravidla. Ve vozidle mohou sedět pouze dvě osoby či jedna domácnost. V případě, že se v autě budou nacházet osoby z různých domácností, musí mít zakryté dýchací cesty dle aktuálních nařízení,“ uvedl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek. Informoval také, že v době představení nesmějí lidé opustit auto či stahovat okýnka nebo otevírat dveře.

Aktuální hity i legendární klasika

Program autokina na výstavišti vsadí na aktuální filmy, jejichž čas v kině výrazně zkrátila vládní opatření. Lidé si tak vychutnají kritiky oceňovaný český film Šarlatán či německou komedii Téměř dokonalá tajemství s populárními herci, kteří jsou známí z trilogie Fajků, pane učiteli.

Chybět nebudou ani klasiky. „Hned v prvním týdnu uvedeme kultovní muzikál Pomáda. Na další dny připravujeme třeba Pulp Fiction: Historky z podsvětí,“ uvedl organizátor Brno Autokina Jakub Klečka ze společnosti Kletch.

Z důvodů omezení kontaktu s obsluhou se vstupenky na představení prodávají výhradně on-line, a to na webu ibvv.cz. „První týden je nabízíme za zaváděcí cenu tři sta korun za vozidlo, v následujícím týdnu budou lístky o devadesát korun dražší,“ podotkl Bílek. Doplnil, že na místě bude v prodeji také balené občerstvení, a to formou drive-thru.

Pořadatelé věří, že Brno Autokino bude opět tak úspěšné jako loni, kdy na výstaviště našlo cestu téměř tři tisíce vozů a většinu produkce se podařilo vyprodat.

Zdroj informací: Brno Autokino – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay