Češi letos nenechávají nic náhodě. Letní dovolenou si pořizují už v předstihu

Autor:

Trend včasného nákupu letní dovolené opět narůstá na oblibě jako před pandemií, kdy se v rámci First Minute nabídek prodala i polovina všech letních zájezdů.

Podle aktuálního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu plánuje 21 procent Čechů pořízení letní dovolené do konce dubna, 13 procent Čechů chce dokonce nákup stihnout už do konce února. Z průzkumu dále vyplynulo, že 30 procent lidí bude naopak vyčkávat až na Last Minute nabídky a 39 procent dovolenou neplánuje vůbec.

Vzhledem k tomu, že v rámci First Minute lidé nakupují zájezdy i více než půl roku dopředu, roste riziko, že nakonec nebudou moci na dovolenou odcestovat. A právě na takové situace pojištění storna myslí. Klient v takovém případě získá zpět většinu peněz, které za zájezd zaplatil. Pojištění storna proto nejčastěji oceňují rodiny s dětmi. Často se totiž stává, že dítě onemocní a rodina tak na dovolenou nemůže odjet.

Dle údajů ERV Evropské pojišťovny si lidé k First Minute zájezdům sjednávají ve více než třech čtvrtinách případů pojištění storna. „Pojištění storna je nejvýhodnější pořídit již při nákupu zájezdu v cestovní kanceláři. V rámci balíčku s cestovním pojištění ho získají za velmi výhodných podmínek,“ říká Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění storna lze uplatnit na řadu nahodilých událostí jako například onemocnění nebo úraz, komplikace v důsledku těhotenství, nezaviněnou ztrátu zaměstnání nebo rozsáhlého poškození bydliště či konání opravné zkoušky ve škole. Vztahuje se i na takové situace, kdy klient nemůže na dovolenou odjet kvůli rozvodovému řízení, které bylo zahájeno po uzavření pojistné smlouvy, a jehož účastníci měli na zájezd vyrazit spolu.

Zdroj informací: ERV Evropská pojišťovna
Foto: Pixabay