Cestování podle horoskopu: Jakou destinaci pro dovolenou by měli zvolit Blíženci?

Autor:

Netrpěliví, dětsky zvídaví, s neutuchající touhou po rozmanitosti – přesně takoví jsou Blíženci. V sekundě dokáží otočit o 180 stupňů, neustále jsou v pohybu, plní energie.

Nuda rozhodně není součástí jejich itineráře. Blíženci si nejlépe užijí dovolenou, která bude všechny jejich smysly stimulovat na maximum od rána do večera. Všechno ochutnat, vidět i zažít nejde? To neznáte Blížence! Potřebují, aby se pořád něco dělo a jdou naproti všemu, co slibuje dobrou zábavu, povznesení ducha a těla i nové objevy.

Vzhledem ke svému proměnlivému temperamentu se ale vyžívají i v místech, která v jednu chvíli nabízejí klid a pohodu a jindy zase rušný cvrkot. Tady jsou tři místa, která splní Blížencům všechny jejich rozmary.

New York, USA

Blížence zajímá především zdejší nikdy nekončící ruch. Město, které nikdy nespí, ve kterém se jako v kotli
taví všemožné vlivy všech koutů světa, je zárukou dokonalé zábavy na všechny způsoby. Střípky kultury obyvatel ze 180 států světa vytvářejí kaleidoskop nekonečných možností. Ať už kolísavé touhy Blíženců zabloudí kamkoliv, New York je naplní až po okraj.

A co v New Yorku určitě nevynechat? Určitě notoricky známou nazelenalou Sochu svobody, v jiném odstínu zeleně osvěžující Central Park nebo třeba všemi barvami hrající Times Square. Oslnivé mrakodrapy vás tu budou provázet na každém kroku. Nejlépe si je prohlédnete z vyhlídky Top of the Rock v Rockeffellově centru. Ikoničtí obři – elegantní Empire State Building, krasavec ve stylu art deco Chrysler Building nebo třeba nejvyšší budova ve městě One World Trade Center se vám skrze sítnici uloží hluboko v paměti.

New York je také rájem pro shopaholiky. Ti se nejlépe vyřádí například v legendárním obchodním domě Macy’s na Herald Square na Manhattanu nebo na Fifth Avenue, nejznámější nákupní ulici na celém světě. U vytržení tu budou i milovníci umění a muzeí, kterých je ve městě více než stovka. Na své si tu přijdou i sportovní fanoušci. Neopakovatelnou kultovní atmosféru mají například hokejové zápasy New York Rangers v MSG aréně. Za návštěvu rozhodně stojí i Chinatown, ale najdete tu třeba i „malou Itálii“ nebo dokonce československou čtvrť v brooklynském South Slope.

Při hledání ubytování je potřeba vzít v potaz více proměnných. Ceny hotelů jsou nejnižší v zimě. V létě se pak klidně i zdvojnásobí. Spousta hotelů nabízí nejen dvoulůžkové, ale i čtyřlůžkové pokoje a to za téměř totožnou cenu. Bude-li vás víc ještě i ušetříte. Dbejte na to, aby byl váš hotel poblíž stanice metra. Odtud se pak už dostanete kamkoliv. Někdy ale může cesta trvat i skoro hodinu. Nejvíc turistických highlightů je na Manhattanu (chybu neuděláte ani když se ubytujete v sousedních čtvrtích Queens nebo Brooklyn). Nejlevnější hotely najdete v Chinatown. Ale pozor, některé pokoje tu nemají okna, z čehož by Blížencům, kteří potřebují podněty stejně jako vzduch, mohlo začít brzy „šplouchat na maják“. Doporučujeme hotel Holiday Inn Manhattan Financial District na dolním Manhattanu, který leží jen 300 metrů od památníku Ground Zero.

Punat, ostrov Krk, Chorvatsko

Blíženci rádi cestují na místa, kde se mohou něčemu přiučit, něco nového zažít, poznat a ochutnat. Pro tyto přizpůsobivé a mimořádně všestranné jedince baví speciální výlety, prohlídky historických center měst, sport na všechny způsoby i krystalický odpočinek. Neustálý ruch a vzrušení jsou pro tyto společenské motýly nutností. Ale protože mají „dvě tváře“, také rádi relaxují. Skvělou volbou pro ně bude oblíbené Chorvatsko, konkrétně ostrov Krk. Ve Falkensteiner Hotelu Park Punat mohou odpočívat zcela bez zábran. Celý den pevně držet svou kótu na pláži, pochopitelně s přestávkami na vynikající jídlo a víno nebo na masáže, talasoterapii či jógu a lekce mindfulness.

Jakmile je posedne potřeba aktivity a dobrodružství, celý ostrov jim doslova leží u nohou. Na výpravu se mohou vydat pěšky, na horském kole, po vodě nebo pod vodou. Pro výlet mohou navíc zvolit hodnotný kulturně-gastronomický cíl, například zdejší vinice a proslulé olivové háje. Od idylických výletů do přírody na vodě i na souši, přes rozsáhlé sportovní aktivity až po poznávání historických starých měst. Od plachetnicových výletů, plaveb za koupáním na nejlepších plážích, potápění v Jaderském moři, nočního rybaření až po individuální výlety na kajaku nebo kole.

Tady Blíženci pocítí středomořskou lehkost na vlastní kůži. Mezi nejbližší turistická lákadla patří například drobný ostrůvek Košljun se starobylým františkánským klášterem. Kousíček od Punatu pak navštivte prerománský kostelík sv. Donáta, jednu z prvních sakrálních staveb v Chorvatsku. Lodí se jednoduše dostanete do městeček Krk, Stará Baška a Baška, kde stojí za návštěvu podmořské akvárium s více než 100 druhy ryb a mořských živočichů a jedna z nejrozsáhlejších sbírek mušlí a šneků v Chorvatsku.

Přímo v Punatu si zajděte i do Podmořského pirátského parku, kde se díky speciálně upravené helmě můžete ponořit přímo mezi ryby. Autem si zajeďte do středověkého městečka Vrbnik. Křivolaké romantické uličky, pitoreskní náměstíčka a hlavně vynikající bílé víno žlahtina, vám slunce přenesou přímo do duše.

Rio De Janeiro, Brazílie

Blíženci touží po nečekaných a neobvyklých zážitcích, po objevování mimo vyšlapané cesty. Divoké a zábavné Rio De Janeiro nabízí spoustu zážitků, které je ohromí – od úhledné směsice muzeí, katedrál a tradičních staveb (v kombinaci s oslnivou přehlídkou moderní architektury) až po nekonečné večírky plné osvěžujících koktejlů, pláže pulzující životem, nákupní maratony a nasávání kosmopolitní atmosféry, ve které život přímo exploduje. Tohle brazilské město zaměstná neposednou duši Blíženců na celé dny.

Co dělat v Riu? Téměř povinný je výlet ke slavné třicetimetrové soše Krista Spasitele na hoře Corcovado v národním parku Tijuca. Kristus shlíží na celé město a vy můžete z vyhlídkové terasy s ním. Další dokonalou vyhlídkou je druhá dominanta města, tzv. Cukrová homole. Ikonický vrchol vyčnívá do zálivu mezi Botafogo a pláží Copacabana. Vzhůru vás vyveze lanovka s průhlednými stěnami, už jen cesta na vrchol je obrovským zážitkem.Pokud do Ria zavítáte 40 dní před Velikonocemi, užijete si jednu velkou a nezapomenutelnou pětidenní party v ulicích. Nejslavnější a největší karneval na světě vás absolutně pohltí. I jindy je ale pobyt v tomhle městě jeden nekonečný mejdan.

Caipirinha na plážích teče proudem, ti uvědomělejší na nich běhají, hrají volejbal nebo fotbal. Právě fotbal je další brazilskou devizou. Pokud pojedete s pánským doprovodem, zařiďte pro něj prohlídku stadionu Maracanã. Pro spoustu mužů není romantičtějšího gesta. Vy zatím můžete jít nakupovat. Feira do Rio Antigo, Barra da Tijuca, Leblon, Mercado Uruguaiana – to jsou místa, kde může vaše nákupní horečka dosáhnout vrcholu.

Doporučuje se zarezervovat si hotel maximálně několik bloků od pláží. Dál už rostou jak houby po dešti nechvalně známé slumy, tzv. favely, a spíše než turisty tu potkáte místní, přičemž někteří z nich občas mohou mít nekalé úmysly. Hotel Rio Othon Palace leží jen minutu chůze od pláže Copacabana a nabízí vlastní fitness centrum a střešní bazén s vynikajícím výhledem na Cukrovou homoli. Ve 30. poschodí se nachází restaurace s barem, kde ochutnáte pokrmy brazilské i mezinárodní kuchyně i tradiční jídlo Feijoada. V pěší vzdálenosti od hotelu najdete spoustu obchodů i restaurací. Stanice metra Cantagalo je jen 450 metrů odsud. Hotel Royal Rio Palace, který má také střešní panoramatický bazén a veškerý možný komfort, pak leží pouhých 300 metrů od pláže Copacabana a stejně blízko budete mít ke stanici metra Cardeal Arcoverde.

Zdroj informací: TMR International
Zdroj foto: Pixabay