Cestování podle horoskopu: Kam by měly na dovolenou vyrazit Panny

Autor:

Panny mají rády pořádek a čistotu. Touží po struktuře a necítí se dobře v chaotických situacích. Jsou však také proměnlivým zemským znamením, což znamená, že občas popustí uzdu své konzervativnosti a nechají se unášet proudem.

Oceňují kvalitu, pohodlí, praktičnost, ale rády si občas za svou tvrdou práci dopřejí plnohodnotný relax. Ať už v podobě skvělého wellness nebo třeba noční zábavy, která jim dovolí na chvíli vypnout hlavu a skvěle si užít zaslouženou dovolenou. Tady jsou tři místa, po jejichž návštěvě se (nejen) Panny budou cítit jako znovuzrozené.

Sardinie

Panny si díky svému cílevědomému odhodlání a konzervativnímu přístupu poradí se vším. Potřebují si však udělat i čas pro sebe a dopřát si prvotřídní wellness dovolenou, která jim pomůže osvěžit mysl i tělo a dobít baterky. Pokud se k tomu přidá nádherné křišťálově čisté moře, kouzelné přírodní scenérie, skvělé jídlo a unikátní památky, odhodí Panna své často nasazené „kritické brýle“ v dál, nasadí místo nich sluneční a užije si dovolenou snů.

Pláže snů skryté v malých lagunách obklopených skalami, které ocení lezci, sametový písek v bílé, zlatavé i jemně růžové barvě, tyrkysové i smaragdové moře – Sardinie má ve svém pobřeží opravdový poklad. Vypravte se například do laguny Baia Chia na jihu, vyzkoušejte souostroví La Maddalena nebo ostrůvky San Pietro a Sant’Antioco. Skvěle se tu nejen lenoší, ale i potápí, šnorchluje a surfuje. Sportovně naladěné Panny si pak zamilují divokou přírodu. Ti, kteří holdují spíše kultuře a památkám, tu také nepřijdou zkrátka. Unikátní megalitické kruhové stavby z balvanů zvané nuraghy jsou staré 3,5 tisíce let.

Navštivte například komplex Su Nuraxi di Barumini, který je zapsaný v UNESCO nebo místní „Stonehenge“ Biru´e Concas (Stopa hlav), které pochází dokonce z období 3000 let př. n. l. Mnohem mladší, ale stále dosti staré, jsou pozůstatky města Nora, které založili Féničané v 8. stol. př. n. l. Zachovaly se tu římské lázně, dům s mozaikami i ruiny antického divadla. Historie dýchá i z hlavního města Cagliari, které potěší nejen památkami, ale i romantickými křivolakými uličkami, obchůdky a kavárnami. Pokud rádi nakupujete, vydejte se do oblasti Costa Smeralda plné letovisek a módních butiků.

Panny mají vysoké nároky samy na sebe i na ostatní, proto si vybírají vždy opravdu pečlivě. Pokud se ubytují v hotelu Falkensteiner Capo Boi Resort, mohou si být jisté, že se trefily do černého. Hotel se nachází v chráněné mořské oblasti Capo Carbonara jen hodinu jízdy od hlavního města Cagliari. Je obklopen kouzelnou přírodou s vůní myrty a patří k němu soukromá pláž s bílým pískem a mořem, jehož barevnou paletu nenajdete nikde jinde na světě. Dvě restaurace vaří vybranou kuchyni nejen středomořskou, ale i kulinářské speciality s japonskými akcenty.

Malajsie

Malajsie má rozhodně Pannám co nabídnout. Přes nezaměnitelný asijský punc tu všechno šlape jak hodinky, není tu draho (což šetřivá Panna ocení), s angličtinou se tu neztratíte, jídlo je skvělé, města tepou životem a příroda je úchvatná. Zdejší pláže, džungle plná vodopádů i čajové plantáže jsou nezapomenutelné. Jediné, co vás bude trochu štvát, jsou komáři, rozhodně si přibalte repelent.

Co v Malajsii nevynechat? Určitě se zajeďte podívat do Kuala Lumpur. Jedna z nejvyšších staveb světa – Twin Towers, která měří 452 metrů, vám dá nadhled i přehled. Dole pak najdete obrovské nákupní centrum s obchody všech předních světových značek, prodejnami suvenýrů i kavárnami. Téměř v oblacích si můžete vychutnat kromě skvělých výhledů i dobrý drink. Toto město je plné „roof top“ barů. Navštivte také aspoň některé z řady chrámů nebo mešit. Pokud budete po Malajsii cestovat, nevynechejte Křišťálovou mešitu v Kuala Terengganu. V noci září do dáli a naprosto vás uhrane.

Vyjeďte si i do Penangu, druhého největšího města Malajsie. Cestou se zastavte na čajových plantážích Cameron Highlands. Ve městě umělců a umění plném „street artu“, restaurací, barů a obchodů se vám bude určitě líbit. Za zmínku stojí i okolní příroda. Možná potkáte lemury, obří veverky, opice a různé druhy ptáků. Pokud netrpíte fobii, navštivte i Hadí chrám (Snake Temple). Kromě výše uvedeného je Malajsie proslulá i spoustou úžasných pláží a ostrůvků ke koupání a slunění. Prostě ráj na zemi.

Pokud budete bydlet v Kuala Lumpur, ubytujte se například v hotelu Ibis Kuala Lumpur City Centre přímo v centru města, jen 750 metrů od mrakodrapů Petronas Twin Towers. Může se pochlubit střešním nekonečným bazénem i dětským bazénem. Najdete tu také dvě restaurace, bezplatné Wi-Fi a parkování zdarma. Krásný výhled na město budete mít nejen z bazénu, ale i z každého z pokojů. V oblasti Penangu pak doporučujeme i hotel Ren I Tang Heritage Inn, který sídlí ve zrekonstruované budově z 19. století ve městě George Town zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO.

Lisabon

Neprávem opomíjené hlavní město Portugalska má rozhodně co nabídnout. Navenek upjaté Panny se v hloubi duše velmi rády odvážou a uvolní. Lisabon jim v tom milerád pomůže. Panny navíc milují, když si jejich věčně zaneprázdněná mysl může odpočinout díky novým zážitkům a krásám, které doma nenajdou. Líný pobyt na pláži ale není nic pro ně, přednost dávají dovolené, která má šťávu a nenudí je. Lisabon nabízí kromě všech dalších krás i bláznivé noční vyžití. Trocha večírků ještě nikoho nezabila a Pannám pomůže se uvolnit a užít si zasloužených pár dní volna.

V Lisabonu nevyjdou nejen Panny z úžasu. Začít obdivovat město mohou například na Praça do Comércio, obrovském centrálním lisabonském náměstí přímo na břehu řeky Tejo v samotném srdci města. Jednou z ikon města je Belémská věž z počátku 16. století, která je spolu se sousedním klášterem zapsána na seznamu UNESCO. Dojet sem můžete jednou z pitoreskních tramvají.

Pak ochutnejte legendární portugalský dezert pastéis de nata, jenž byl poprvé připraven právě ve zdejším klášteře. V Lisabonu si ale rozhodně dejte i čerstvou rybu, ochutnejte zdejší skvělá vína a višňový likér Ginjinhu. Nenechte si ujít ani karmelitánský klášter Convento do Carmo, respektive jeho ruiny, s magickou atmosférou. A určitě se vypravte do Kláštera Jeronymitů (Monsteiro do Jeronimos) a na jednu z hlavních lisabonských atrakcí – hrad sv. Jiří (Castelo de Sao Jorge). Nevynechejte ani největší akvárium (oceanárium) v Evropě. Vstupenku si kupte raději online předem, ať nemusíte stát ve frontě. Hned vedle je pak nádraží Oriente, které vyniká unikátní architekturou.

Rozhodně si projděte půvabnou čtvrť Alfama s křivolakými uličkami a tradičním koloritem. A při procházkách městem si všímejte domků obložených keramickými dlaždicemi různých vzorů a barev, tzv. azulejos. Najdete tu i muzeum věnované tomuto fenoménu – Museo Nacional de Azulejo. A teď už ta slibovaná zábava. V Lisabonu to nejvíc žije ve čtvrti Barrio Alto. Na bary, hospody a restaurace tu narazíte na každém kroku.

Ubytovat se můžete například v elegantním a příjemném butikovém hotelu Palácio do Visconde, který najdete nedaleko hradu sv. Jiří. Těšit se můžete na krásné pokoje, malebnou zahradu, kde můžete relaxovat po dlouhém dni plném nových zážitků, a sluneční terasu. K dispozici je pokojová služba, služba concierge a organizace výletů. Nebo třeba v hotelu BessaHotel Liberdade v prestižní čtvrti Avenida da Liberdade, který nabízí mimo jiné wellness centrum s krytým bazénem, saunou, tureckými lázněmi a fitness centrem. Pokud nechcete za ubytování utrácet příliš peněz, můžete zkusit některý z mnoha zdejších hostelů.

Zdroj informací: TRM International
Foto: Pixabay