Co si s sebou zabalit do kufru na dovolenou

Autor:

Foto: pixabay, zdroj: dle zjištění autora článku

Letní dovolená se blíží, a tak není od věci si připravit seznam potřebných věcí, aby se náhodou nestalo, že na něco zapomenete.

Když se tak stane, některé věci snadno koupíte na místě, ale pokud se balíte do divočiny, nebudete mít asi tolik příležitostí. Nejdůležitější je, si připravit seznam, na který si napíšete to nejdůležitější a hlavně si věci při balení budete odškrtávat. To znamená jediné, nepřijdete o nic, co bylo na seznamu.

Příruční zavazadlo

Ve většině případů, pokud nejedete pouze s batůžkem na zádech, budete na letišti odbavovat velké zavazadlo a s sebou budete mít ještě nějakou kabelku nebo menší kufřík. Do něj je vhodné zabalit základní věci, kdyby se to velké náhodou ztratilo, tak ať nemusíte být celou dobu jen v jednom tričku. Obecně tedy stačí dvoje spodní prádlo, tričko a kraťasy nebo sukni. Stejně tak se hodí přibalit právě sem nabíječku k mobilu, potřebné léky a také něco malého k snědku. A ne nutně kvůli tomu, že ztroskotáte na pustém ostrově.

Je nutné nezapomenout rovněž na cestovní doklady, včetně pasu, pokud je nutný. Letenky, kartičku zdravotní pojišťovny, platební karta a peníze. Vhodné je i na lísteček připsat důležitá čísla, například v případě ztráty kreditky, abyste ji mohli snadno a rychle zablokovat.

Pokud chce mít u sebe ještě nějaké tekutiny – ne nutně ty na pití – pak si hlídejte počet mililitrů. V uzavíratelném pytlíku můžete mít maximálně 1000 ml, ale zároveň ani jedna z hlaviček nesmí přesáhnout objem 100 ml. Pokud máte objemnější lahvičky, zabalte je do velkého zavazadlového kufru.

Kufr

Do velkého kufru patří vše, co se bude na dovolené u moře hodit. Mrkněte se i na stránky hotelu, kde budete ubytováni, jestli by se vám náhodou nešikly ty nové šaty, které se válí věčnost ve skříni. Na nějakou slavnostnější večeři nebo prostě jen posezení u hudby a tance se budou hodit. Zapomenout byste neměli ani na pokrývku hlavy, protože se pokožka může snadno spálit a nebo můžete dostat úpal, což nepříjemně zkazí pár dní dovolené. Pak už je samozřejmostí i zbytek oděvů, které plánujete nosit a také plavky. Hodí se mít i náhradní ručník, kdybyste se rozhodli jít koupat mimo areál hotelu.

Pokud máte v plánu s sebou tahat svou krabičku první pomoci, tak ji určitě dejte do velkého kufru, protože mít ji v batůžku, tak zřejmě se všemi předměty neprojdete kontrolou. S sebou sbalte i opalovací krém, v některých destinacích může být těžko k sehnání a především ten s vyšším faktorem.

A pro delší chvíle na pláži se hodí mít parťáka v podobě knížky nebo časopisů, které jste ještě nestačili přečíst. Případně, jede-li ve větším počtu, budou se hodit i deskové a karetní hry.

Zdroj informací: autorský text, zkušenost autora textu
Zdroj foto: Pixabay