Do Rumunska se dostanete s vakcínou a bez nutnosti absolvovat karanténu

Autor:

Rumunsko je jednou z prvních zemí, které přikročilo k možnosti, aby mezinárodní turisté mohli navštívit zemi, aniž by museli absolvovat karanténu. Podmínkou je být očkováni proti koronaviru.

Cestovatelé se musí prokázat očkovacím průkazem, kde budou zaznamenány údaje o absolvování očkování – tedy absolvování obou očkovacích dávek proti COVID-19. S tím souvisí fakt, že cestující nemusí do povinné karantény. Druhá dávka musí být podána minimálně deset dní před vstupem do země.

Rumunsko k tomuto kroku přistoupilo, protože se v zemi snížil počet nakažených. A navíc tímto krokem by země mohla alespoň trochu nastartovat ekonomii, tedy alespoň nějakým způsobem skrze cestovní ruch.

Ti, kteří navštíví Rumunsko se budou moci těšit na hrady položené vysoko ve skalnatých horách, ale i kláštery, které jakoby ukrývaly nejedno tajemství. V některých oblastech to vypadá, jako by se tady zastavil čas, neboť vesnice jsou často daleko od měst a silnice nejsou zrovna v kvalitním stavu. Přesto by člověk těmto lidem mohl závidět jejich téměř bezstarostný život oproti tomu našemu každodennímu hektickému. Navíc nacházíte se v zemi, kde se zrodila Drákula a tak by byl až hřích nenavštívit jeho hrad Bran.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Michaela Rubešová